Технології

Світло перетворює звичайний клей в багаторазовий

kleiФахівці з японського Національного промислового інституту придумали, як зробити клей багаторазовим, але при цьому зберегти його міцність і надійність. Склеєні ним поверхні не відклеюються, а якість з’єднання не погіршується навіть при багаторазовому відклеюванні і приклеюванні.

Японським вченим вдалося домогтися такого ефекту за допомогою органічного матеріалу зі схожою адгезією, як у міцного двостороннього скотчу, який часто використовується для складання зовнішніх вінчестерів. Навантаження, яке здатний витримати склеєний  матеріал, складає 5 кг на 1 кв. см.

До початку застосування клей являє собою рідку субстанцію оранжевого кольору. Щоб клеюча маса застигла, її потрібно просто залишити на денному світлі або поставити під лампу аналогічного світлового спектру. В результаті ізометричної реакції протягом трьох-чотирьох хвилин клей застигає. При необхідності дуже швидкого схоплювання, можна просто посвітити на клей зеленою лампою.

Розробники відзначають, що на застигання клею впливає тільки світло, а від температури швидкість протікання цього процесу ніяк не залежить. За словами дослідників, для затвердіння стандартного десятімікронного шару при використанні джерела світла потужністю 80 мВт знадобиться близько двох хвилин.

Після затвердіння клей стає жовтим. Щоб перевести його в рідкий стан, достатньо освітити ультрафіолетовим випромінюванням, при якому довжина хвилі становить 365-385нм. Трихвилинного впливу досить, щоб клей знову став рідким. Після цього його можна повторно використовувати.

Звичайно, новий суперклей не позбавлений недоліків. Так, якщо з його допомогою будуть склеєні непрозорі поверхні і їх краю теж будуть закриті яким-небудь непрозорим матеріалом, то клей фактично перетворюється на одноразовий, так як опромінити ультрафіолетом його не вдасться. Та й колір готового продукту бажає кращого , тому зараз японські розробники працюють над іншим варіантом багаторазового клею, який після нанесення ставав би прозорим. Крім того, фахівці відзначають, що є можливості і для збільшення сили склеювання.

Інформація зі сайту: http://cikavosti.com

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button