Земля

Один з найбільш отруйних грибів в світі проник з Японії до Австралії

Вчені виявили один з найбільш отруйних грибів у світі поза його ареалу розповсюдження. «Вогненний корал» невідомим науці способом проник з Японії до Австралії.

В околицях міста Кернс, що в штаті Квінсленд, міколог-аматор знайшов гриб, не властивий даній місцевості. При подальшому вивченні представника еукаріотів, виявилося, що він належить до роду Подострома, і відомий під назвою «отруйний вогненний корал». Проте найбільш дивним виявилося те, що природний ареал зростання цього гриба – територія Японії і Кореї, але ніяк не материк Австралія.

Podostroma cornu-damae є одним з найбільш отруйних грибів в світі, оскільки містить кілька трихотеценових мікотоксинів. Дотик до тіла «рогів лані» викликає роздратування шкіри і дерматит, а вживання в їжу навіть одного грама – призводить до летального результату. Симптомами отруєння «вогненним коралом» є болі в шлунку, зміни сприйняття, зменшення кількості лейкоцитів і тромбоцитів, випадання волосся, лущення шкіри на обличчі, порушення мови і здатності до контролю рухів, ниркова недостатність, некроз печінки і внутрішнє згортання крові.

Вчені підкреслюють, що подібна «міграція» гриба відбулася невідомим науці чином, оскільки поширення представників цього царства до кінця не вивчено. Однак можливо мікологам все-таки вдасться виявити деяку закономірність у розширенні ареалу зростання «отруйного вогняного корала», адже раніше, крім Японії та Кореї, його почали знаходити на Яві і в Новій Гвінеї.

Кнопка «Наверх»
Закрыть