Здоров'я

Пораду приймати аспірин щодня визнали помилковою

Канадські медики рекомендують людям, які не страждають порушеннями серцево-судинної системи, відмовитися від щоденного приймання аспірину в профілактичних цілях. Озвучені ще в дев’яностих роках поради щодо щоденного прийому цього препарату, стверджують фахівці, виявилися помилковими.

За даними ряду досліджень, необґрунтоване вживання аспірину щодня може, навпаки, нашкодити організму. Лікарі також підкреслюють, що щодня приймати аспірин не слід людям, які жодного разу в житті не стикалися з серцевим нападом або інсультом. Не рекомендований цей препарат і тим, у кого немає схильності до зазначених проблем зі здоров’ям. Відзначається, що проведені недавно дослідження виявили ризики внутрішніх кровотеч при щоденному вживанні ацетилсаліцилової кислоти, більш того, подібний підхід може спровокувати розвиток онкологічних захворювань.

До таких висновків фахівці прийшли на підставі результатів відразу трьох масштабних досліджень, проведених останнім часом. У ході однієї з таких робіт, наприклад, було встановлено, що близько 40% людей приймають аспірин з метою профілактики серцевих нападів, хоча більшість з них в такому підході зовсім не потребують.

Кнопка «Наверх»
Закрыть