Земля

Світ знаходиться на межі великого вимирання видів рослин і тварин

Світ знаходиться на межі шостого великого вимирання видів, йдеться в одному з нових досліджень американських учених. Види тварин і рослин в даний час вимирають принаймні, в 1000 разів швидше, ніж це б відбувалося без втручання людини.

До того, як людина стала відігравати домінуючу роль на Землі, в середньому один вид тварин або рослин з 10 мільйонів вимирали щороку. Але тепер від 100 до 1000 видів на мільйон зникають щорічно. Про це йдеться в дослідженні групи вчених на чолі з біологом Стюартом Піммом з американського Університету Дьюка.

vymyrania_vydiv

«Ми стоїмо на порозі шостого вимирання», – сказав Пімм. «Чи зможемо ми запобігти цьому чи ні, залежатиме від наших дій», – підкреслив він.

Дослідження вчених зосереджено не на кількості вимираючих видів, а на швидкості їх зникнення. Біологи оцінили темпи зникнення за допомогою молекулярної філогенії, техніки, яка відстежує зв’язки між різними видами через схожість та відмінність в їх ДНК.

Читайте також: Що може стати причиною шостого масового вимирання

Висновки не стали великим сюрпризом. Попередні дослідження показали, що темп зникнення видів у даний час вищий, ніж був раніше.

Однією з причин сумної тенденції є втрата середовища існування, в тому числі через активну урбанізації та зміни клімату, йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Science.

Однак Стюарт Пімм стверджує, що є надія на збереження біорізноманіття за умови, що людство стане дбайливіше ставитися до довкілля.

В історії Землі вже було п’ять масових вимирань тваринного і рослинного світу. Близько 66 мільйонів років тому одне з таких вимирань знищило динозаврів і три з чотирьох тварин видів на Землі. Близько 252 млн. років тому зникли в небуття близько 90% видів. Пімм впевнений, що якщо ми не переглянемо своє ставлення до природи,
підемо шляхом динозаврів.

Читайте також: Землю чекає велика міграція тварин

«Ще не пізно врятувати ссавців, у яких загроза вимирання поки не перейшла критичну межу. Це вимагатиме
виключити цілий комплекс безпосередніх загроз, включаючи скорочення середовища проживання, вплив інвазивних видів, хвороб та глобального потепління», – вважає американський біолог.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button