Екологія

Океани можуть зупинити глобальне потепління

Згідно з новим дослідженням, світовий океан краще поглинає вуглекислий газ, ніж вважалося раніше. Сучасні моделі виявилися не такими точними, оскільки, не дивлячись на те, що викиди вуглекислого газу добре піддаються кількісній оцінці, підрахувати, скільки з них потрапляє в атмосферу, а скільки поглинається водоймами, дуже складно.

Background photo created by Kireyonok_Yuliya – www.freepik.com

Як виявилося, океани можуть поглинати більше на 900 мільйонів тонн викидів СО2 щорічно. Для порівняння, один бензиновий автомобіль, який «накочує» в середньому 15 000 кілометрів на рік, буде виробляти 408 кілограмів CO2 на рік. Таким чином, 900 мільйонів тонн CO2 – це приблизно 2,2 мільярда автомобілів. Дослідники говорять, що це еквівалентно 10% від глобальних викидів викопного палива.

Попередні оцінки цього такого поглинання не враховували різницю в температурі води на поверхні моря і в його товщі. Дослідники з Університету Ексетера врахували це в своїх нових розрахунках і виявили, що це значно впливає на те, скільки вуглецю міститься в океанах.

«Половина вуглекислого газу, яке викидає людство, не залишається в атмосфері, а поглинається океанами і наземною рослинністю», – сказав професор Ендрю Уотсон, один з авторів роботи. «Виявлені відмінності в даних важливі, тому що розчинність вуглекислого газу дуже сильно залежить від температури».

Як кажуть експерти, менша кількість вуглекислого газу в атмосфері і більше в океанах – це палиця з двома кінцями. СО2 в морському середовищі буквально робить воду більш кислою, викликаючи знебарвлення коралів і змушуючи багатьох тварин мігрувати. Однак в контексті глобального потепління, це, безумовно, хороші новини.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button