Екологія

Світу загрожує ядерна катастрофа через Японію

Радіоактивну воду з сумно відомої АЕС «Фукусіма”-1 вже ніде зберігати. Японська влада стверджує: єдиний вихід — злити заражену рідину в океан.

Атомна станція «Фукусіма»-1 була частково зруйнована 11 березня 2011 року після землетрусу і цунамі. Збій у системі охолодження призвів до вибухів на 4 з 6 реакторів АЕС. Після аварії навколо станції була створена 20-кілометрова зона відчуження, з якої евакуювали 150 000 осіб.

З грудня 2013 року «Фукусіма»-1 офіційно закрита. Вчені проводять на станції роботи по ліквідації наслідків катастрофи. Але вже дуже скоро «японський Чорнобиль» може стати причиною нового радіоактивного забруднення. Вся справа в воді, яку протягом 8 років відкачують з реакторів станції.

Сьогодні в спеціальних резервуарах на території АЕС зберігається вже близько 1 мільйона тонн радіоактивної води. Більшість небезпечних ізотопів фільтруються після відкачування. Але один з них, ізотоп водню-тритій, видалити існуючими методами з води неможливо. А місце під зберігання води на станції нескінченне, і вже до 2022 році відкачувати її буде просто нікуди.

Міністр навколишнього середовища Йосіакі Харада в інтерв’ю телеканалу NHK заявив, що заражену воду розбавлять і зіллють в океан.

«У мене є враження, що іншого способу, окрім як скинути воду в Тихий океан, просто немає», — констатує чиновник.
Який саме обсяг води буде злитий в океан, поки невідомо. Але вже висловили стурбованість не тільки японські екологи, які віщають про «нову катастрофу». Свій протест проти такого рішення вже неодноразово висловлювали влада Південної Кореї і КНДР, які заявляють, що вирішення проблеми з утилізацією небезпечних відходів не повинно зачіпати екологію регіону і здоров’я людей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button