Екологія

Китайські винахідники «навчили» сонячні батареї працювати під дощем

Сонячні батареї, що працюють навіть під дощем, стали реальністю завдяки дослідженням китайських вчених з Океанського університету. Вони розробили метод, який дозволяє виробляти енергію навіть від взаємодії поверхні батарей з краплями вологи.

Головний недолік сонячних батарей — їх залежність від погоди — фахівці нівелювали тонкою плівкою графен, нанесений на поверхню, що відбиває.

Команда вчених «базову» здатність своїх новаторських сонячних батарей забезпечила високоефективними фотохімічними вічками Гретцеля, які виробляють електрику від сонячних променів. А універсалізм розробки забезпечило нанопокриття, що представляє собою двовимірну форму вуглецю, в якому атоми зв’язані з собою у вигляді бджолиних сот. Таке покриття, за словами фахівців, дуже просто отримати при окисленні, відшаруванні і відновлення графіту.

Графеновое покриття здатне навіть у водному розчині пов’язувати позитивно заряджені іони з електронами. Цей процес називається кислотно-основна взаємодія по Льюїсу і широко застосовується в різних сферах технологічного виробництва.

Що до сонячних батарей, то тут потрібний ефект забезпечують солі, що знаходяться в дощовій воді. Вони розпадаються на позитивні і негативні іони, причому позитивно заряджені можуть зв’язуватися з поверхнею графена. При попаданні дощових крапель на шар графену вода збагачується позитивними іонами, а графен — делокалізований електронами. Це призводить до появи подвійного шару електронів і позитивно заряджених іонів (так званий псевдоконденсат). Виникаюча при цьому явищі різниця потенціалів дає можливість виробляти енергію.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button