Земля

Океанське дно починає просідати під масою води від льодовиків, що тануть

Вчені повідомили, що раніше могло мати місце недооцінка зростання рівня Світового океану. Як заявляють фахівці Делфтського технологічного університету в Нідерландах. За даними кліматологів, через зростання тиску води може деформуватися океанічне дно.

Накопичення маси води може призвести до зміни рельєфу земної кори. Це в свою чергу візуально зменшує обсяг приросту води. Для супутників, які фіксують виключно поверхню, даний фактор залишається непомітним. Таким чином, вчені скористалися різними даними в цілях отримання максимально точних відомостей щодо втрати маси льодовиків Арктики, Антарктики і Гренландії.

Враховуючи багато факторів, вдалося показати, що за 1993-2014 рр. маса рідини в океані спровокувала «просідання» на 0,13 мм щорічно, зумівши набрати протягом 19 років близько 2,5 мм. Даний процес йде нерівномірно, тому в південній частині Тихого океану зміна глибини може становити 0,4 мм за рік. На території Північного Льодовитого цей показник може досягати 1 мм за рік. Ці значення можуть здатися не особливо помітними, але в дійсності це свідчить про фактичне зростання рівня Світового океану на 8% вище колишніх значень.

Кнопка «Наверх»