Земля

Японська експериментальна ферма збільшує врожайність в 2.5 рази

З допомогою різних хитрувань людство протягом тисяч років намагається підвищити врожайність різних культур, і в черговий раз досягло вражаючого прориву в цій сфері.

Нова експериментальна ферма розміщена на території колишнього заводу Sony, розміром з половину футбольного поля, і повністю ізольована від зовнішнього середовища для кращого контролю вологості, температури і освітлення всередині. Всі ці показники важливі для ротсу, проте ключовим у даному випадку є освітлення.

foto_cikavosti_14.07.2014-016-01

Експериментуючи з різними варіантами працівники ферми з’ясували за допомогою яких налаштувань можна обдурити біологічний годинник салату-латуку і змусити його рости набагато швидше. Для цього була прискорена послідовність зміни дня і ночі, а також підібрані ідеальні параметри освітлення в “денний” час доби.

Читайте також: Шокуюча доповідь експертів ООН: зміни клімату призведуть до війни і голоду 

В якості джерел освітлення використовуються спеціальні діоди виробництва компанії GE, що працюють на 40% ефективніше флюоресцентних ламп. Загальне число діодних ламп становить 17.5 тисяч і вони обслуговують 18 стелажів з рослинами, кожен з яких складається з 15 мікро-поверхів.

Комбінація правильно підібраних параметрів освітлення, а також компактне використання простору дозволяє підвищити врожайність салату-латуку з однакової площі в 100 разів порівняно з традиційним вирощуванням культури на відкритому просторі. А контроль над вологістю і оптимізована система зрошення знижують використання води до 1% у порівнянні з звичайними полями.

foto_cikavosti_14.07.2014-016-02

Найбільший внесок дає використання кількох ярусів, однак справжнім досягненням нового фермерства стало використання контрольованого діодного освітлення, прискоривши темпи зростання в 2.5 рази, що дозволяє отримувати 10 тис пучків салату щодня. Позитивну роль зіграла і ізоляція ферми від зовнішнього середовища, завдяки чому врожайність перестала залежати від поганої погоди і шкідників. Це дозволило скоротити втрати з 50% до 10%.

foto_cikavosti_14.07.2014-016-03

foto_cikavosti_14.07.2014-016-04


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. Японцы молодцы, но в свое время (при совке) в киевском Институте Теплофизики НАН Украины был проведен эксперимент на экспериментальном многолотковом многоэтажном “Фитотроне”. При подборе спектра излучения светодиодов к спектру поглощения листьев растений, освещенности около 10000 люкс и при температуре +33 градуса по Цельсию получено десятикратное увеличение урожайности того же салата и укропа с такой же площади при солнечном освещении! Не вру, сам все это делал.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button