Наука

Окуляри з фільтром синього світла допоможуть виспатися

Вчені пояснили, що людям не дають виспатися і підвищити продуктивність пізній відхід до сну і низький рівень мелатоніну, який блокується синім світлом екранів гаджетів.

Окуляри, які блокують синє світло, можуть поліпшити якість нічного сну і підвищити працездатність протягом дня. Особливо корисні такі окуляри для «сов».

www.pexels.com / Alizee Marchand

Використання гаджетів, які випромінюють синє світло, скорочує викид мелатоніну – гормону, важливого для стимуляції сну. Вчені порівняли наслідки впливу синього і зеленого світла схожої яскравості протягом 6.5 годин. За підсумками експерименту з’ясувалося, що синє світло придушувало вивільнення мелатоніну в два рази сильніше, ніж зелене, і зсувало циркадні ритми на 3 години проти 1,5 години. Прес-реліз дослідження опублікований на EurekAlert!

Ефект від носіння окулярів з фільтром синього кольору виявився сильнішим для «сов», ніж для «жайворонків». « Більшість з нас можуть допомогти організму, зменшивши вплив синього світла, але співробітники-сови, схоже, виграють більше всіх, тому що стикаються з великою неузгодженістю між внутрішнім годинником і робочим графіком. Наше дослідження доводить, що носіння окулярів з фільтрацією синього світла може допомогти співробітникам жити і працювати краще », – розповів один з авторів дослідження Крістіано Л. Гуарана.

Дослідники зібрали дані про ефективність 63 менеджерів компаній і 67 співробітників кол-центрів американської фінансової фірми, які носили окуляри з фільтром синього кольору і «окуляри-плацебо» зі звичайними лінзами. Фільтрація синього світла надає кумулятивний ефект на ключові змінні продуктивності, принаймні в короткостроковій перспективі, прийшли до висновку вчені. За їх словами, роботодавцям також приносить користь міцний нічний сон. Окуляри з фільтром синього світла, на думку дослідників, є економічним способом поліпшення сну співробітників і, отже, результатів їх роботи.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button