Головна / Здоров'я / Онкологи назвали ознаку на шиї, яка вказує на смертельну хворобу

Онкологи назвали ознаку на шиї, яка вказує на смертельну хворобу

Рак крові люди звикли називати досить великий комплекс онкологічних захворювань, що вражають як саму кров, так і лімфатичну систему або кістковий мозок. Хай там що, але у кожного такого захворювання є свої особливості і ознаки. Досвідчені онкологи, приміром, стверджують, що визначити появу смертельної хвороби можна за станом шиї.

Так, одним з найпоширеніших симптомів лейкемії фахівці називають хворобливі і опухлі лімфовузли на шиї. Ба більше, перебіг хвороби може також відображатися на лімфовузлах, розташованих у паху або пахвовій западині. Крім того, рак крові нерідко плутають з грипом або сильною застудою, які супроводжуються кашлем і хворобливими відчуттями в області грудей, підвищеною температурою, шкірним свербежем, ознобом, втратою апетиту, постійною втомою і слабкістю.

Також, стверджують експерти, окремі види лейкемії можуть взагалі ніяк не виявляти себе протягом багатьох років. Найпершим кроком до їх виявлення стане звичайний аналіз крові, за підсумками якого буде встановлена правильність утворення і роботи здорових клітин.