Людина

Медики з’ясували, що алкоголь шкодить мозку навіть після відмови від спиртного

Багато фактів вказують на те, що хронічне зловживання алкоголем шкідливе для мозку. Нове дослідження довело, що наслідки його вживання тривають довго. Лікарі кажуть, що шкода триває навіть після відмови від спиртного.

Це дослідження більш детально вивчило зміни в мозку. Ознаки ушкодження були присутні навіть протягом шести тижнів тверезості. 91 пацієнт брав участь в експерименті, проведеному Центральним інститутом психічного здоров’я в Німеччині. Хворим були в середньому близько 40 років, і у всіх зазначався розлад, пов’язаний з вживанням алкоголю. Тільки 3% всіх німців уникають спиртного.

Дослідники помітили дегенеративні зміни в правій півкулі і лобній ділянці мозку. Для цього вони використовували технологію МРТ, щоб виявити, яким чином вода рухається вздовж шляхів білої речовини.

«Це важливе застереження, тому що люди думають, що коли вони не відчувають п’янкого впливу, то і наслідки теж пропадають», – вважає Вольфганг Зоммер, один з авторів проєкту.
Зоммер все ж додав, що результати довели оборотність частини шкоди, тому що коли люди переставали пити, з часом спостерігалося відновлення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button