Земля

ООН: Клімат стрімко змінюється (відео)

Підвищення температури повітря, потепління океану і танення льодовиків свідчать про стрімку зміну клімату, що багато в чому викликано зростанням обсягів викидів парникових газів. Про це заявили в ООН з нагоди Всесвітнього метеорологічного дня, який відзначався 23 березня.

24-03-16-foto-600x438-1

«Наслідки нагрівання нашої планети торкнуться всіх без винятку. Рівень моря піднімається, екстремальні погодні явища стають звичайною справою. Проливні дощі і повені загрожують життю і благополуччю багатьох людей», – йдеться в посланні Пан Гі Муна з нагоди Всесвітнього дня. Голова ООН додав, що більш тривалі і сильні посухи підривають продовольчу безпеку у світі і ведуть до підвищення рівня смертності і дестабілізації економіки. До того ж зміна умов навколишнього середовища загрожує зростанням випадків інфекційних захворювань.

«Тільки рішучі заходи по боротьбі зі зміною клімату допоможуть людству запобігти найгіршим наслідкам і закласти основу для майбутнього, при якому пануватимуть мир і процвітання», – сказав Пан Гі Мун.

У цьому році Всесвітній метеорологічний день присвячений темі «Заглядаючи в майбутнє: спекотніше, суші, вологіше».

Голова Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) Петтері Таалас в посланні з нагоди Всесвітнього дня заявив, що сьогодні температура Землі вже на 1 градус за Цельсієм вище, ніж на початку XX століття.

Він нагадав, що в минулому році уряди підписали Паризьку угоду, пообіцявши не допустити підвищення глобальної температури повітря більш ніж на два градуси за Цельсієм порівняно з доіндустріальним рівнем і докласти необхідних зусиль з метою утримання зростання температури на рівні 1,5 градуса за Цельсієм.

«У найближчі століття, навіть якщо нам вдасться не допустити підвищення температури повітря більше, ніж на два градуси за Цельсієм, рівень моря може піднятися на метр. Але якщо ми не будемо домагатися зниження викидів парників газів в атмосферу, то до 2500 року рівень моря підніметься на п’ять метрів …», – попередив новий очільник ВМО.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button