Всесвіт

Вчені повідомили про зміщення полюсів Місяця

Геофізики з США і Японії показали, що за 4,5 мільярда років полюса супутника Землі змістилися від свого початкового положення на приблизно шість градусів. Дослідження авторів опублікована в журналі Nature.


Геофізики звернули увагу на розташування багатих воднем ділянок Місяця: вони розташовані на прямій, що їх з’єднуює (і проходить через центр супутника) на однаковій відстані від сучасного положення полюсів.


Між тим, поточна модель внутрішньої будови Місяця передбачає інший розподіл водню на поверхні супутника: він повинен був би сконцентруватися в льодах точно в районі північного і південного полюсів.


Невідповідність наглядових і модельних даних дозволило припустити, що за час існування Місяця його вісь обертання зазнала зміщення. Причиною цього вчені називають минулу геологічну активність в надрах океану Бур.

Геофізики вважають, що водень в районі полюсів Місяця має давнє походження. Найбільш вірогідною гіпотезою його появи є кометне бомбардування раннього Місяця, в результаті якого на супутник потрапила вода.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button