Всесвіт

Опублікували найдетальніші фото супутника Юпітера, на якому може бути життя (фото)

Дослідники з НАСА отримали знімки Європи, супутника Юпітера, на яких можна розгледіти всі деталі поверхні космічного об’єкта. Вони спробують визначити ознаки позаземного життя на них.

Космічний апарат НАСА “Джуно” зблизився з Місяцем Юпітера Європою і сфотографував його в деталях, які раніше не були доступні дослідникам. Знімки зробила камера JunoCam.

На знімках видно раніше не вивчені особливості поверхні, які допоможуть зрозуміти, що відбувається в придатному для життя океані під товстою крижаною корою Європи. Знімки, зроблені під час вікна тривалістю всього кілька хвилин, включають найближче зображення супутника з висоти 1 500 км над поверхнею Європи. На знімку зображений регіон під назвою Annwn Regio, вчені називають хаотичним рельєфом через хребтів, борозен і тріщин.

Поверхня Європи

На знімку, обробленому Бьорном Йонссоном, поверхня зображена з роздільною здатністю близько 1 км на піксель, на ньому видно численні світлі і темні западини і раніше невідомі ями. Кратер Калланіш, який зонд НАСА Galileo вивчав в кінці 1990-х і початку 2000-х років, зображений в правому нижньому кутку у вигляді круглого темного плями.

На двох знімках зображена одна і та ж ділянка поверхні Європи, причому порівнюються різні підходи до обробки: один — з мінімальною обробкою, інший — з посиленим колірним контрастом, завдяки якому виділяються особливості поверхні. На обробленому зображенні видно тіні, що відкидаються “шрамами”.

Поверхня Європи

Дослідники відзначають, що їм цікаві всі чотири супутники Юпітера, але Європа — найбільше. На думку вчених, на ній, з високою ймовірністю, може існувати позаземне життя.

Але “Джуно” навряд чи зможе визначити, чи живе що-небудь в глибинах океану Європи. Але з цим може впоратися інша місія НАСА, Europa Clipper, запуск якої очікується в 2024 році. Оснащений комплектом з дев’яти новітніх наукових приладів, пристрій перетворить Європу в найбільш вивчений супутник Сонячної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments