Всесвіт

Знайдено дві планети, що обертаються навколо зірки-близнюка Сонця

Астрономи повідомляють про відкриття двох нових екзопланет, що обертаються навколо яскравої сонцеподібної зірки на відстані близько 175 світлових років від Землі. Їх назвали HIP 104045 B і HIP 104045 c і класифікували як субюпітер і супернептун відповідно.

Copyright: Image by StockUnlimited

Астрономи спостерігали зірку сонячного типу HIP 104045 за допомогою спектрографа High Accuracy Radial Velocity Planet Searcher (HARPS) на 3,6-метровому телескопі Європейської південної обсерваторії (ESO) в Ла Сілла, Чилі. Спостереження, проведені в рамках програми Solar Twin Planet Search (STPS), призвели до відкриття двох масивних позасонячних світів.

Обидва об’єкти знайшли, використовуючи метод Доплера. Також він відомий як метод радіальних або променевих швидкостей і його використовують для виявлення екзопланет. Він полягає в спектрометричному вимірюванні радіальної швидкості зірки. Зірка, що володіє планетною системою, буде рухатися по своїй власній невеликій орбіті у відповідь на тяжіння планети. Завдяки цьому методу на сьогодні виявлено понад 600 екзопланет.

Мінімальна маса HIP 104045 b становить близько 0,5 маси Юпітера і обертається навколо батьківської зірки кожні 2 315 днів на відстані близько 3,46 астрономічної одиниць. від неї. Що стосується HIP 104045 c, то маса об’єкта становить не менше 0,136 маси Юпітера, а період обертання становить 316 днів. Ця екзопланета – супернептун розташована приблизно в 0,92 а.о. від материнської зірки.

HIP 104045 – відносно яскрава зірка головної послідовності, їй майже стільки ж років, скільки і Сонцю, але її розмір і маса на кілька відсотків більше, ніж у нашої зірки. Її ефективна температура становить 5 826 кельвінів (5552,850 °C), а вік оцінюється в 4,5 млрд років.

Астрономи відзначили, що HIP 104045 дуже схожий на Сонце з точки зору хімічного вмісту. Вони також припускають, що зірка могла поглинути скелясту планету в минулому.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button