Наука

З’явилася відеогра, яка покращує короткострокову пам’ять у дорослих

Дослідники з Університету Каліфорнії представили гру, яка значно покращує когнітивні навички у дорослих. Наприклад, постійні гравці краще запам’ятовують інформацію і визначають обличчя.

Дослідники пояснили, що відеоігри потрібні не тільки для відпочинку і розваг, але і можуть розкрити деякі невикористані когнітивні здібності. Музична ритм-гра спрямована на поліпшення короткочасної пам’яті дорослої людини, як повідомляє ScienceAlert.

47 дорослих у віці від 60 до 79 років розділили на дві групи, щоб перевірити ефект від гри. Одна група грала в музичну ритмічну гру Rhythmicity, а інша – в стандартну гру з пошуку слів протягом 20 хвилин кожен день, п’ять днів на тиждень, протягом восьми тижнів.

У міру просування учасників в грі, методи Rhythmicity, спрямовані на візуальне сприйняття і селективну увагу, впливали на короткочасну пам’ять за допомогою вправи на розпізнавання облич.

“Як і передбачалося, тільки група, що тренує ритм, показала поліпшення короткочасної пам’яті в завданні на розпізнавання осіб. Це означає, що тренування музичного ритму може поліпшити продуктивність при виконанні немузичних завдань», — пише дослідницька група в опублікованому дослідженні.

Програму Rhythmicity створили разом з колишнім барабанщиком групи Grateful Dead Міккі Хартом, вона вчила людей відтворювати ритм на планшеті за допомогою візуальних підказок. У міру просування гравців темп, складність і рівень точності регулювалися. Унікальність гри полягає в тому, що вона здатна регулювати рівень складності в залежності від користувача, підштовхуючи його до вдосконалення без шкоди для ігрового процесу.

Автори дослідження працюють у цій галузі з 2013 року, коли вони створили відеогру NeuroRacer, яка, як виявилося, значно покращує робочу пам’ять та стійку увагу у людей похилого віку після чотирьох тижнів гри.

“Всі ці ігри мають однакові базові адаптивні алгоритми і підхід, але вони використовують дуже різні типи активності. І у всіх них ми показуємо, що можна поліпшити когнітивні здібності», — зазначив нейробіолог Адам Газзалей з UCSF.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments