Фото

Опубліковані перші результати аналізу зразків астероїда

Представники космічного агентства Японії (JAXA) оприлюднили перші дані про склад зразків астероїда, які космічний корабель Hayabusa-2 доставив в цьому місяці.

Представники JAXA заявили, що його співробітники спочатку помітили чорні частинки, що знаходяться на дні вловлювача проб капсули. Однак пізніше вчені виявили більше зразків грунту і газу в відсіку, в якому зберігалися зразки від першого з двох приземлень Хаябуси на астероїд минулого року.

«Ми підтвердили, що з астероїда Рюгу було зібрано велику кількість піску, а також газів, – сказав керівник проєкту JAXA Hayabusa-2 Юічі Цуда у відеозверненні під час онлайн-прес-конференції. – Зразки з-за меж нашої планети, про які ми давно мріяли, тепер в наших руках ».

Цуда назвав успішне повернення зразків грунту і газу астероїда «важливою науковою віхою».

Панцирна капсула діаметром 40 см була скинута Hayabusa-2 з космосу в заздалегідь визначене місце в малонаселеній австралійській пустелі 6 грудня в кінці його шестирічної подорожі до астероїда Рюгу. Він знаходиться за 300 млн км від Землі. Капсула прибула до Японії минулого вівторка для дослідження, яке, як сподіваються вчені, допоможе зрозуміти походження Сонячної системи й життя на Землі.

Опубліковані перші результати аналізу зразків астероїда
На цій фотографії, наданої Японським агентством аерокосмічних досліджень (JAXA), зразки грунту видно на дні вловлювача проб капсули

Хіротака Савадов, вчений з JAXA, був першим, хто зазирнув усередину відбірника проб капсули. Савадов сказав, що він «майже втратив дар мови» від радості, коли він виявив, що деякі зразки всередині були розміром з гальку. Сей-Ічіро Ватанабе, вчений з Університету Нагоя, що працює з JAXA, сказав, що наявність більшої кількості зразків матеріалу для роботи, ніж очікувалося, – відмінна новина, оскільки це розширить обсяг досліджень.

Вчені JAXA говорять, що їх особливо цікавлять органічні матеріали в зразках, щоб дізнатися, як вони були розподілені в Сонячній системі й чи пов’язані вони з життям на Землі.

Опубліковані перші результати аналізу зразків астероїда
Японське космічне агентство заявило в понеділок, що підтвердило наявність зразків грунту всередині капсули, яку космічний корабель Hayabusa2 привіз з далекого астероїда минулого тижня

Зразки були зібрані з двох приземлень, які Hayabusa-2 здійснив минулого року на Рюгу. Посадка виявилася складнішою, ніж очікувалося, через надзвичайно кам’янисту поверхню астероїда. На першому приземленні були зібрані зразки з поверхні Рюгу, а на другому – під землею. Кожен зберігався окремо. JAXA повідомило, що на наступному тижні вивчить інший відсік, який буде використовуватися для другого приземлення, і продовжить початкове обстеження перед наступними дослідженнями матеріалу.

Після досліджень в Японії деякі зразки будуть передані НАСА та інших міжнародних космічних агентств для додаткових досліджень, починаючи з 2022 року.

Тим часом Hayabusa-2 зараз знаходиться в 11-річній експедиції до іншого астероїда, щоб спробувати вивчити можливі засоби захисту від метеоритів, які можуть загрожувати Землі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button