Фото

Транзит зірки перед галактикою на фото Хаббла

Космічний телескоп НАСА/ЄКА «Хаббл» відомий своїми чарівними знімками з космосу. На перший погляд цей Знімок тижня різко відрізняється від тих таємничих і прекрасних видів космічних просторів, які ми звикли очікувати від «Хаббла», демонструючи зазубрені лінії, фон у формі розмитих плям і незвичайні, які погано поєднуються кольори – однак, якщо зрозуміти, що зображено на знімку, він, безумовно, викликає не менший інтерес, ніж інші знімки космічного телескопа «Хаббл».


На цьому знімку зображена далека галактика – спостережувана на фото у вигляді яскравої плями, розташованої у правій нижній частині знімка – яка для спостерігача з Землі рухається по небу в напрямку до зірки, що лежить насправді набагато ближче до нас, всередині нашої галактики Чумацький шлях. Ця подія відома як транзит. Ця зірка носить назву HD 107146, і її можна виявити в центрі знімка. Світло зірки було прибране з цього знімка, щоб зробити більш помітними околиці зірки і тьмяну галактику, що лежить на задньому плані. Розташування зірки на знімку зазначено зеленим колом.

Концентричне помаранчеве коло, що оточує зірку HD 107146, являє собою навколозірковий диск – диск з уламків, що обертаються навколо зірки. У випадку зірки HD 107146 ми спостерігаємо диск «зверху». Так як ця зірка дуже близько нагадує наше Сонце, вона є перспективною науковою метою: її навколозірковий диск може носити близьку схожість з поясом Койпера Сонячної системи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button