Земля

Орли в США страждають від хронічного отруєння свинцем

Білоголові орли і беркути в США зіткнулися з новою екзистенціальною загрозою: отруєння свинцем, викликане осколками куль, залишеними мисливцями. Можна сказати, що національний птах Сполучених Штатів страждає від однієї з найбільш американських розваг.

Image by rise-a-mui from Pixabay

“Кожного разу, коли свинцева куля потрапляє в оленя, вона розпадається на безліч частин. Досить крихітного шматочка розміром зі шпилькову головку, щоб убити орла”, – розповів Insider біолог-дослідник дикої природи Тодд Кацнер, співавтор нового дослідження цього явища, опублікованого в журналі Science.

Команда вчених виявила вражаюче високу поширеність отруєння свинцем серед двох видів орлів після вивчення даних з 2010 по 2018 рік. Полювання являє собою цілком реальну загрозу для всіх видів птахів в США – це не рахуючи просто шкоди від відстрілу диких тварин.

Колосальні 47% білоголових орланів і 46% беркутів страждають від хронічного отруєння свинцем — всього вчені обстежили близько 1200 птахів. Приблизно у третини обох видів орлів були виявлені ознаки гострого отруєння металом – воно може завдати шкоди здоров’ю птахів, викликаючи ураження внутрішніх органів, або навіть параліч і смерть в найгостріших випадках.

Що ще гірше, дослідники виявили, що рівень отруєння свинцем був досить високий, щоб фактично вплинути на розмір популяції: вчені підрахували, що отруєння свинцем сповільнило щорічний приріст популяції білоголових орланів на 4%, беркутів — на 1%.

«На щастя, є простий спосіб пом’якшити принаймні деякі з цих випадків: переконати мисливців перейти на несвинцеві кулі. Це те, що вони, ймовірно, зроблять добровільно, “як тільки дізнаються, що потенційно отруюють птахів””, — зазначив співавтор роботи Вінс Слейб, біолог-дослідник дикої природи з некомерційної організації Conservation Science Global.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button