Земля

Візуальна історія людської культури показала розквіти й упадки світових центрів

Максиміліан Шич (Maximilian Schich), мистецтвознавець з Техаського університету в Далласі, разом зі своїми колегами створив найбільш повну карту народжень і смертей відомих історичних особистостей. Дослідники відзначали на карті світу місця, де народилися і померли Леонардо да Вінчі, Джордж Вашингтон і Джон Траволта, і простежили таким чином за розквітом і упадками світових культурних центрів.

foto_cikavosti_01.08.2014-09

Для складання вражаючої карти Шич використовував базу даних Google Freebase. Так він зібрав достовірну інформацію про місця народження і смерті 120 тисяч видатних історичних особистостей.

Список вийшов дуже широким: починаючи від Солона, грецького законодавця і поета, який народився в 637 році до н.е. в Афінах і помер у 557 р. до н.е. на Кіпрі, і закінчуючи Джеттом Траволтою, сином актора Джона Траволти, який народився у 1992 році в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, і помер в 2009 році на Багамських островах.

Читайте також: Найдивніші відкриття та винаходи вчених

Дія фільму-карти починається в 600 році до н.е. і закінчується в 2012 році нашої ери. Кожне народження знаменитої історичної особистості відзначається синьою крапкою, а смерть – червоною крапкою. В результаті дослідникам вдалося візуалізувати людську культурну історію: чим більш важливим ставав якийсь центр, тим більше знаменитих людей там помирало. Додатковий опис своїй роботі Шич і його колеги виклали в статті, опублікованій в журналі Science.

Автори роботи відзначають, що їх анімація відображає частину того, що було вже відомо. Париж змінив Рим на місці головного європейського культурного центру в 1789 році, після чого його наступниками стали Лос-Анджелес і Нью-Йорк. Також дивлячись на складену карту, можна простежити за міграціями європейців зі Старого світу в Новий, заселенням Північної Америки та багатьма іншими відомими історичними подіями.

Команда дослідників розглянула свою карту і в контексті бази даних Google Ngram Viewer, яка дозволяє простежити за тим, як часто певні фрази або слова були використані в загальній літературі в окремо взятий момент часу, що свідчить про теми, які, можливо, мали максимальний вплив на уми людей.

Шич і його колеги провели пробний експеримент, простеживши за народженням і смертю 150 тисяч одних тільки художників. Результати картографування показали, наприклад, що у часи Великої французької революції померло більше архітекторів, ніж живописців.

“Історики схильні зосереджуватися на вузькоспеціалізованих областях. А наші дані дозволяють побачити несподівані кореляції між різними історичними подіями та простежити за шляхами міграцій найважливіших для культури людських особистостей”, – підсумовує Шич.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button