Фото

Обличчя жінки бронзового віку відновили через 3 800 років (фото)

Дослідники створили 3D-зображення жінки бронзового віку, яка, ймовірно, була частиною європейської культури Bell Beaker.

Вчені використовували сканування черепа жінки бронзового віку, щоб з’ясувати, як вона виглядала 3 800 років тому.

Щоб зробити тривимірну апроксимацію обличчя, дослідники використовували існуючі комп’ютерні томографічні (КТ) сканування приблизно 3800-річного черепа Ави. Однак, оскільки в черепі була відсутня нижня щелепа, вчені використовували дані, відібрані з комп’ютерної томографії живих людей, щоб зібрати остаточне зображення.

У 1987 році шотландські робочі випадково розкопали поховання жінки бронзового віку під час дорожніх робіт. Скелетні останки жінки знайшли поруч з могилами. Також серед знахідок були керамічний стакан з короткою шиєю, фрагмент коров’ячої кістки і невеликі шматочки кременю.

Це поховання, знайдене в Ахаваніхе, на півночі Шотландії, стали відомі як Achavanich Beaker Burial. Однак мало що було відомо про саму жінку, яку археологи прозвали Ава. Антропологічний аналіз показав, що їй було від 18 до 25 років, коли вона померла. Згідно з дослідженням, судячи з вимірювань її гомілки, вона була високою (1,71 м).

Процес реконструкції обличчя. Джерело

Вчені вважають, що Ава була частиною культури Bell Beaker бронзового віку, яка була поширена в Європі в цей період часу і відома чітко круглими гончарними питними судинами.

Тепер вчені більше дізналися про те, як могла виглядати ця таємнича жінка.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button