Фото

12 історичних пам’яток з легенд, з якими неодмінно потрібно познайомитися

12 історичних пам’яток з легенд, з якими неодмінно потрібно познайомитися

Подорож дозволяє розширити горизонти і побачити численні чудеса. Крім того, це можливість познайомитися з новою культурою, місцевою кухнею, унікальними пам’ятками, які оточені таємничою історією і таять в собі легенди.

12. Шамбала, Тибет

Шамбала, Тибет
Шангрі-Ла – це віддалена місцевість в Тибеті, яка вважається священною і таємничою. На санскриті Шамбала означає «місце світу». Існує повір’я, що тільки чистою душею і помислами людина може потрапити в це царство спокою, радості і вічного життя. Сьогодні нікому не відомо її точне місце розташування, і існує думка, що ніхто і не дізнається, так як не володіє необхідними якостями, щоб увійти туди.

11. Ельдорадо, Колумбія

Ельдорадо, Колумбія
Легенда про Ельдорадо оповита таємницями. Нікому точно не відомо, де може перебувати «золоте місто», але вважають, що в Колумбії, Південна Америка. Легенда про існування такого міста з’явилася в період 16-17 століть, коли стали знаходити предмети, виготовлені із золота і поховані на дні озера Гаутавіта, в далеких Андах. Іспанці знайшли їх на березі озера, але не змогли дістатися до дна, так як озеро дуже глибоке. Так і виникла легенда про Ельдорадо, «золоте місто» на дні озера.

10. Долина царів, Єгипет

Долина царів, Єгипет
Єгипет – одна з найбільш відвідуваних туристами країн. Особливо популярним місцем вважається Долина царів, яка розташована на берегах Нілу. Тут у свій час ховали фараонів і інших могутніх правителів Єгипту, включаючи фараона Тутанхамона, а, значить, в цьому місці зконцентровані величезні багатства. Існує легенда, що місце поховання Тутанхамона прокляте, всі, хто був причетний до археологічних розкопок поховання, стали жертвами цього прокляття.

9. Місто Іс, Франція

Король кидає дочку в море
Місто Іс був побудоване на узбережжі французької Британії і зараз поховане під водою в гавані одного з відомих курортів Франції. Кельтська принцеса Дахут попросила свого батька, короля Градлона, побудувати для неї місто на березі моря. Батько пішов їй на зустріч і побудував Іс. Ключ від міських воріт зберігався у короля. Коли в принцесу вселився демон і змусив її вкрасти ключ, місто було затоплене і повністю пішло під воду разом з жителями.

8. Троя, Туреччина

Троя, Туреччина
Всі пам’ятають трагічну історію, пов’язану з Троянською війною та описану в поемах Гомера. Легенда про загибель міста почалася з того, що Олена втекла з його правителем Парісом, що стало причиною війни між Троєю й Грецією. Міфічний Ахіллес вбиває Гектора, а грецькі воїни, які таємно проникли в статуї коня в Трою, знищили місто. Сьогодні можна погуляти по руїнах цього колись славетного міста.

7. Каракорум, Монголія

Каракорум, Монголія
Місто, яке колись було столицею Імперії монголів, тепер стало містом привидів і руїн. Дуже давно в ньому правили імператори Монголії. У місті було багато монастирів, храмів та інших будівель. Одним з монастирів був Ердені-Дзу, перший буддистський монастир в Монголії. Сьогодні серед занедбаних будівель можна побачити камінь-фалос. За легендою він був встановлений в місті, щоб ченці відмовилися від своїх земних і непристойних думок, і не звертали уваги на дівчат.

6. Карфаген, Туніс

Карфаген, Туніс
Карфаген, Туніс
Карфаген, заснований фінікійцями на території сучасного Тунісу, був процвітаючим містом. Він був побудований на землі, яка була віддана Еліссі як придане королем Тіра, коли вона вийшла заміж за брата короля Сихема. Брат Елісси, Пігмаліон, ставши королем, мучився від думки, що земля не належить саме йому. Він вбиває чоловіка сестри. Елісса змушена була бігти разом зі своїми прихильниками. Пізніше вони засновують місто Карфаген в Африці.

5. Тімбукту, Малі

Тімбукту, Малі
Оповите легендами місто Тімбукту на півночі Малі на кордоні пустелі Сахара. Місто було головним торговим центром, що дозволило йому стати процвітаючим і жвавим. За легендою в ньому завжди було багато солі, яка цінувалася як золото, а, значить, місто було дуже багатим. Багато дослідників бажали відвідати місто, але так як вони не були мусульманами, то вхід до нього був заборонений. Ця заборона розпалювала інтерес у тих, хто хотів колись і хоче досі потрапити в місто, незважаючи на те, що від його колишньої слави нічого не залишилося.

4. Лох-Несс, Шотландія

Лох-Несс, Шотландія
Загадка лохнеського чудовиська не розкрита і донині. Ця сучасна легенда досі актуальна. Подейкують, що чудовисько живе на глибині 240 м. Перший раз, коли заговорили про цю істоту, яка носить ніжну назву, Нессі, було у 565 році н. е. Розповідь про гігантську хвостату тварину передавалося з покоління в покоління і обростало новими фактами і вимислами. Є думка, що це морський динозавр плезіозавр, який випадково зберігся. Інші вважають, що це гігантська морська змія. Поки тварина не покаже себе у всій красі, легенда буде існувати.

3. Лорелей, Німеччина

Лорелей, Німеччина
Ті, кому пощастило відправитися в річкову подорож по річці Рейн, змогли помилуватися не тільки красою природи, замками, побудованими на березі, але і високою скелею. Кораблі намагаються триматися подалі від скелі Лорелей, так як в цьому місці часто трапляються аварії. За легендою, заснованої на місцевому фольклорі, красива дівчина Лорелей кинулася зі скелі у воду після того, як дізналася, що її коханий вибрав іншу. Вона перетворилася в русалку, яка, сидячи на скелі, заманює своїми піснями моряків і веде їх до загибелі.

2. Замок Розафа, Албанія

Замок Розафа, Албанія
Замок Розафа в Албанії став туристичною визначною пам’яткою, не менш цікавою, ніж Версаль або Букінгемський палац. Будівництво фортеці обросло легендами. Найпопулярніша розповідає про трьох братів, що будували фортецю. Щоб, побудоване за день не зникало вночі, необхідно було принести в жертву родича. Жереб упав на жінку з того будівельників, яка принесе їм обід на наступний день. Жертвою стала Розафа, дружина молодшого брата. Жінка прийняла свою долю і погодилася померти. Її тіло було поховано біля стін замку.

1. Гластонбері, Англія

Гластонбері, Англія
Гластонбері в Англії стало туристичним об’єктом завдяки двом історичним особам і священного предмета: Священного Граалю. Йосип, учень Ісуса Христа, який забрав тіло вчителя після розп’яття, втік до Британії і заснував Гластонбері. Він узяв з собою і чашу, Священний Грааль. Кажуть, що вона була закопана біля підніжжя пагорба Гластонбері Тор. З нього добре видно острів Авалон, де пізніше правив король Артур. Подейкують, що в Гластонбері і перебувало всім відоме місто Камелот.

Натхнення: www.novate.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button