Головна / Поради / Особливості будівництва монолітно-каркасного будинку

Особливості будівництва монолітно-каркасного будинку

Технологія створення будинків на основі каркасно-монолітних конструкційних елементів вважається найбільш затребуваною у всьому світі. І якщо раніше цю технологію застосовували лише для комерційних об’єктів, підприємств, фабрик та ін., нині вона облаштувалася в дачному і міському будівництві.

Несуча здатність конструкції монолітно-каркасного будинку забезпечується жорсткими залізними забетонованими колонами, розташованими в зонах, що піддаються найбільшому тиску. Ці http://predstavitelstvo-gbi.ru/ – перехідний елемент між монолітним перекриттям і фундаментною основою.

image1

Плюси і мінуси будівництва будинків за каркасно-монолітною технологією

Очевидно, що при високому рівні популярності, каркасно-монолітна технологія повинна мати безліч плюсів:

 • застосування цієї технології дозволяє втілювати в життя практично будь-які архітектурні проекти;
 • монолітно каркасний будинок має високу ступінь жорсткості і стійкості завдяки міцному зв’язку 2-х монолітних перекриттів та укладених між ними колон із залізобетону;
 • вільний простір котеджу легко піддається переплануванню;
 • з часом структура бетону стає міцнішою, а зміцнення залізними конструкційними елементами, він набуває ще більшу міцність і довговічність;
 • висота поверхів становить не менше трьох метрів;
 • явним плюсом є також той факт, що готовий залізобетонний каркас будинку не потребує пожежного захисту (проблема вирішується ще на етапі заливки бетону і створення несучих конструкцій).

Переваги монолітно-каркасного будинку

Крім того, безперечним плюсом є той факт, що будинки за каркасно-монолітною технологією можна зводити цілорічно. Тим не менш, якщо зводити їх в холодну пору року, витрати трохи вищі, бо в такому разі потрібна додаткова електроенергія на прогрівання бетону (потрібно для того, щоб його застигання відбувалося рівномірно і опори були міцніше і надійніше).

Тим не менш, монолітно-каркасна технологія має також мінуси і нюанси, які потрібно врахувати ще до початку будівництва:

 • головний мінус таких будинків – містки холоду, утворені колонами з холодного залізобетону, що вимагає посилення теплоізоляції і значно підвищує загальні витрати на будівництво й оздоблення;
 • для того, що побудувати залізобетонні колони будинку і монолітні перекриття, а також провести армування, необхідно величезна кількість спеціальних стійок і опалубки;
 • будівництво приватного будинку за такою технологією вимагає високого професіоналізму і досвіду, так що далеко не кожен зможе побудувати його своїми руками.

Конструкційні особливості приватного монолітно-каркасного будинку

Каркас такого будинку становлять:

 • фундамент;
 • монолітні колони, встановлені на фундаменті;
 • армуючий пояс, що з’єднує колони і службовими перемичками вікон в котеджі (кількість цих поясів варіюється в залежності від кількості поверхів будинку).

Перекриття в такому типі будинку також виконані монолітно.

Між монолітними колонами дотримується крок у 7-10 метрів, що робить простір будинку або котеджу повітряним, легким і просторим.

Несучий каркас потрібно своїми руками утеплити і облицювати матеріалом, що задовольняє потреб забудовника.

Відкритий простір котеджу можна врахувати при плануванні дизайну приміщень, наприклад, змонтувати навколо периметра будинку панорамне скління (своїми руками цього не зробити, це можливо лише за допомогою професіонала).

Як забезпечити надійність фундаменту монолітно-каркасного будинку?

Перш ніж розпочинати будівництво котеджу, важливо провести аналіз ґрунту і з’ясувати рівень підземних вод. Найкраще буде, якщо Ви своїми руками візьмете проби ґрунту і віднесете в лабораторію, де і зроблять професійний висновок.

Будинок монолітно-каркасної технології можна будувати практично на будь-якому з типів фундаменту:

 • пальовий;
 • плитний;
 • стрічковий.

 

Крім того, якщо забудова проводиться в зоні сейсмічної небезпеки, то монолітний каркас – єдино правильний вибір, адже лише він зможе витримати такі навантаження.

Після того, як буде з’ясовано тип ґрунту і глибина підземних вод, можна приступати до вибору оптимального в кожному конкретному випадку, фундаменту:

мілкозаглубленний стрічковий фундамент із збірних блоків підійде для ґрунту з низьким рівнем ґрунтових вод (природно, підвал при такому типі не побудувати);

монолітний стрічковий фундамент підходить для непухкого ґрунту (вибирається для будинків з підвалом);

середньо — і високопучиністі ґрунти мають занадто багато мінусів і мало підходять для будівництва, тим не менш, якщо вибору немає, можна встановити фундамент плаваючого типу (мобільна плита, закріплюється в напівкруглому котловані), який змінює своє положення, але не впливає на цілісність будинку.

 

Фундамент такого будинку вимагає потужного і ґрунтовного армування, адже воно забезпечує міцність несучої конструкції. Крім того, з зовнішнього боку стін котеджу Вам необхідно власноруч встановити гідроізолятор: руберойд, бітум або толь.

Процес заливання бетону в опалубку

Основа монолітно-каркасного будинку – бетон, армований металом. Від якості його заливки залежить міцність усієї конструкції. Крім того, стрижні арматури, укладені в бетон, надійно захищені від температурних перепадів, вологості, іржавіння і окислення.

Всі ці плюси бетонної заливки актуальні лише тоді, коли вона вироблена коректно, тобто однорідний, рівномірно, без завіддушин.

Бетон і залізні арматури діють в синергії, доповнюючи і підсилюючи властивості один одного. Результатом цього синтезу є залізобетон, матеріал, який нівелює мінуси обох композитних елементів: міцніше в 150 разів звичайного бетону і довговічніше сталі.

Необхідну міцність майбутнього каркаса можна регулювати, вводячи арматуру різної товщини перерізу: наприклад, щоб максимально підсилити конструкцію, вводиться арматура з великим діаметром перетину.

Крім того, важливо також розташування цих армуючих стрижнів в бетоні.

Технологія створення монолітних колон

Колони монолітного типу можна створити декількома способами:

 • заливка бетонних опор перед будівництвом стін котеджу;
 • заливка опор після зведення стін;
 • заливання колон одночасно з будівництвом стін.

Найбільше плюсів має третій варіант. Технологія заливки в даному випадку така: спочатку необхідно пов’язати каркас з арматури, далі навколо нього укладаються стінні блоки, встановлюється опалубка і тільки тепер здійснюється заливка бетону.

Отже, будівництво будинків по каркасно монолітній технології – відповідальна задача, в якій неприпустимі огріхи. Саме тому, якщо Ви не впевнені в своїх силах, краще не беріться за будівництво своїми руками, а запросіть фахівців. На всіх етапах забудови є свої технологічні нюанси, в яких потрібно вміти розбиратися на практиці, а не в теорії, що може забезпечити лише досвід кваліфікованого будівельника. Тим не менше, якщо Ви хочете брати участь у забудові – ретельно вивчіть проект будівництва і виберіть своїми руками відповідні будматеріали високої якості.

 
comments powered by HyperComments