Екологія

«Останній крижаний район» в небезпеці через зміни клімату

Вважалося, що «останній крижаний район» – смуга морського льоду на північ від Гренландії і Канади – залишиться замерзлим, навіть якщо температура на Землі підвищиться. Вчені університету Вашингтона в Сіетлі прийшли до висновків, що «крижаний район» може бути більш уразливим до кліматичних змін.

Команда дослідників під керівництвом Аксель Швайгер з університету Вашингтона, Сіетл, опублікувала результати спостережень за станом моря Ванделя в Північному Льодовитому океані. Це найсхідніший сектор зони «останнього крижаного району», де, як очікується, товстий древній морський лід не розтане довше, ніж де-небудь ще. У серпні 2020 року тут був зафіксований рекордний мінімум покриття моря льодом.

Вчені використовували супутникові дані та комп’ютерне моделювання, щоб з’ясувати, як зміна клімату діє на найтовстіший морський лід на Землі. Минулого літа концентрація льоду в цьому районі склала 50%, тобто половина поверхні моря була від льоду вільна. Це стало несподіванкою для дослідників, оскільки під час арктичної весни супутникові вимірювання показали, що концентрація льоду була вищою, ніж в попереднє десятиліття. Морська вода гірше відбиває сонячне світло, ніж лід, вода нагрівається сильніше і танення льоду прискорюється.

Прискорена зміна клімату продовжує розтоплювати лід, впливаючи на арктичну дику природу. Деякі кліматичні моделі пророкують, що до 2040 року в Арктиці майже не залишиться морського льоду, але «останній крижаний район» потенційно міг би стати притулком для багатьох популяцій. «Реальність така, що питань про майбутнє цих популяцій набагато більше, ніж відповідей»,сказала Крістін Лайдре, арктичний еколог з університету Вашингтона.

Останні 14 років – з 2007 по 2020 рік – відсоток покриття моря льодом в регіоні зменшується, і минулий рік підтвердив спостережувану довгострокову тенденцію.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button