Екологія

Через зміну клімату бабки перебираються на північ планети

Дослідники з Великобританії та Ірландії помітили, що місця проживання бабок змінюються — вони переміщаються на північ. Вчені пов’язують це зі зміною клімату і посухою.

У міру підвищення температури бабки переміщаються на північ – це помітили вчені з Великобританії та Ірландії. Експерти з Британського товариства бабок кажуть, що це показник наслідків зміни клімату.

Вони також стурбовані втратою популяцій комах через такі фактори, як забруднення навколишнього середовища та зміни середовища проживання. Співробітник відділу охорони природи Елеонора Колвер зазначила: хоча за їхніми даними можна визначити, де водяться бабки, вони не можуть точно визначити їх кількість і чи збільшилася їх чисельність в цілому.

“Такі фактори, як використання пестицидів (що зменшують кількість летючих комах-жертв), забруднення води та втрата середовища проживання, продовжують загрожувати здоров’ю популяцій бабок в межах існуючих ареалах», — зазначила Колвер.

У число видів, що розширили ареал, входять десятки бабок, але деякі з них, що мешкають на височинах і півночі, відступають або зникають. Вчені пов’язують це з втратами торф’яних боліт і сильними посухами.

“Збільшення кількості багатьох видів ми можемо пояснити поєднанням потепління клімату та збільшенням або поліпшенням водно-болотних середовищ існування. Це збільшення кількості ставків, озер, гравійних кар’єрів і водосховищ в останні десятиліття, — зазначив Дейв Смоллшир, співредактор звіту. – Але це не означає, що з бабками все в порядку».

“Наша думка полягає в тому, що глобальна зміна клімату у випадку Великобританії та Ірландії, ймовірно, вплинула на багато з цих змін», — додав він.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button