Всесвіт

Отримана фотографія древньої галактики, яка оточена «колесом життя»

Життя після 12 мільярдів років тільки починається: телескоп «Спітцер» зробив інфрачервоний знімок древньої галактики NGC 1291, яка оточена кільцем з активним зореутворенням, в той час як у центральній і найяскравішій частині об’єкта зірки припинили народжуватися вже давно.

NGC 1291 знаходиться в 33 мільйонах світлових років від Землі в сузір’ї Ерідана. Це досить «літня» галактика – за розрахунками астрономів, її вік становить 12 мільярдів світлових років.

foto_cikavosti_24.10.2014-07_resized
У центральній частині об’єкта зореутоврення, мабуть, давно припинилося – слідів народження нових зірок астрономи не виявили.

Читайте також: Що є основним джерелом світла у Всесвіті?

Найцікавіше відбувається на околицях галактики – у спіралях, що зароджуються, вони виділені на знімку червоним кольором. Вони утворюють кільце, що оточує галактику, яке співробітники NASA назвали «колесом життя». Саме там, якщо судити по характеристикам інфрачервоного випромінювання, життя зірок, а значить, і мільйонів планетних систем, тільки починається.

Знімок був зроблений в ході дослідження того, як в подібних галактиках утворюються перемички (бари) – протяжні області матерії, що перетинають центр (балдж) галактики. Перемичку видно і на даному знімку.

Дослідження проводять американські астрономи, використовуючи знімки телескопа NASA “Спітцер”.

“З даними «Спітцера» ми можемо точно виміряти форму і характеристики розподілу матерії у перемичках. Перемички є природним результатом еволюції космосу, і вони являють собою частину «скелета» галактики. Вивчення цього «скелета» надає можливість по-новому поглянути на галактичну еволюцію.”- Картік Шет (Kartik Sheth), Національна радіообсерваторії в Шарлотсвілл.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button