Головна / Всесвіт / Супутник Юпітера загрожує космічним польотам

Супутник Юпітера загрожує космічним польотам

Ганімед, найбільший супутник у Сонячній системі, генерує потужні плазмові хвилі. Його магнітосфера може стати перешкодою у вивченні космосу.

Дані, отримані із зонда «Галілео», свідчать про те, що взаємодія Юпітера з його найбільшим місяцем призводить до виникнення так званих «хорових хвиль». Якщо записати їх за допомогою радіоапаратури, вони звучать немов спів пташиного хору — звідси така поетична назва.

Ганімед має власну магнітосферу. До того ж він обертається по орбіті всередині магнітного поля Юпітера, що призводить до посилення інтенсивності електромагнітного випромінювання. Хорові хвилі Ганімеда настільки потужні, що можуть вивести з ладу космічні апарати, які підлітають досить близько до юпитерианського місяця.

Цей факт доведеться враховувати при плануванні місій до Юпітера і його супутників. Поки що людство не дісталася навіть до Марса — але, напевно, настане день, коли земляни вирушать до більш далеких куточків Сонячної системи. Недостатній захист від випромінювання може не тільки зірвати місію, але і стати причиною загибелі астронавтів.