Технології

3D-друк прискорили в 100 разів за допомогою крихітних згустків металу

Стенфордські дослідники розробили новий матеріал для швидкого друку на наномасштабі. З його допомогою вони друкують крихітні решітки, які одночасно міцні і легкі. Розробку можна використовувати для створення легких захисних покриттів крихких частин супутників, дронів і мікроелектроніки.

Для створення свого матеріалу інженери включили металеві нанокластери — крихітні скупчення атомів – у середовище для друку двофотонною літографією. Це метод, при якому друкований матеріал твердне в результаті хімічної реакції, ініційованої лазерним випромінюванням.

Вчені виявили, що їх нанокластери дуже добре запускали потрібні реакції, і в результаті вийшов матеріал, що представляє собою композит з полімерного друкованого носія і металу.

Крихітний логотип Стенфорда, надрукований новим матеріалом. Зображення: John Kulikowski, Stanford

Дослідникам вдалося поєднати металеві нанокластери з різними матеріалами для 3D-друку. Серед них – акрилати, епоксидні смоли і білки. Це означає, що новий метод підійде для застосування в різноманітних сферах, кажуть розробники.

Крім того, нанокластери допомогли прискорити процес друку. Наприклад, поєднуючи нанокластери з білками, Гу та її колеги змогли друкувати зі швидкістю 100 мм в секунду, що приблизно в 100 разів швидше, ніж традиційні технології друку нанорозмірних білків.

Реакція матеріалу на вплив. Відео: Qi Li et al., Science

Дослідники випробували свій новий матеріал з декількома різними решітчастими структурами. Дослідження показало, що новий матеріал покращує здатності виробів поглинати енергію, підвищує міцність і відновлюваність — по суті, здатність стискатися і пружинити.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments