Наука

Отрута павука-бабуїна підказала вченим, як лікувати хронічний біль

Вивчення отрути Королівського павука-бабуїна допомогло дослідникам зрозуміти, як можна вилікувати хронічний біль. Результати опубліковані в журналі PNAS.

Image from Canva

Біологи зрозуміли, чому укус Королівського павука-бабуїна викликає різкий, пекучий біль. Повідомляється, що це може призвести до розробки нових методів лікування хронічного болю.

Зазвичай отрути павуків містять нейротоксини, які викликають параліч у людини завдяки їх здатності модулювати іонні канали і рецептори в організмі. Вони беруть участь в проведенні сигналів нервових і м’язових клітин. У новому дослідженні вчені проаналізували отруту королівських павуків-бабуїнів Pelinobius muticus – великих птахоїдів, які мешкають в Кенії і Танзанії.

В ході роботи вчені виявили, що в отруті тарантула є багато інгібуючого білка Pm1a., саме він викликає сильний біль при укусі, діючи на кілька іонних каналів в організмі. Вчені проаналізували ефекти синтетичної версії пептиду Pm1a у дорослих мишей і в дисоційованих сенсорних нервових клітинах особин. У підсумку вони виявили, що він модулює кілька шляхів, які беруть участь у проведенні нервових сигналів, наприклад, іонні канали. Ці супутні ефекти, за словами дослідників, сприяють “гіперзбудливості чутливих до болю нейронів“, званих ноцицепторами.

Білок націлюється на рецептори, щоб жертва відчувала біль. Це стратегія захисту комахи. Вчені впевнені – фармакологічне інгібування шляхів проведення нервових сигналів, таких як потенціалзалежні натрієві канали, може звернути ці ефекти назад. На основі нових даних дослідники зможуть розробити мультимодальні анальгетики, які стануть альтернативою для лікування хронічного болю.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button