Наука

Отрута морських равликів допомогла створити швидкодіючий інсулін

Отрута морських равликів допомогла створити швидкодіючий інсулін. Робота вчених з Університету штату Юта опублікована в журналі Nature Structural & Molecular Biology.

Вчені по всьому світу вже кілька десятиліть намагаються знайти аналог інсуліну, який діяв би на організм значно швидше людської версії цього гормону.

Дослідники звернули увагу на отруту равликів-конусів — спочатку вони спробували зробити гормон тварин схожим на людський шляхом вбудовування частин його ДНК в гормон інсулін, який виробляється у людини. Однак виявилося, що створений таким чином інсулін в 20-30 разів слабкіше людського.

Тоді дослідники вирішили піти іншим шляхом, вмонтувавши гени людського інсуліну у тваринний. Потім вчені додали до нього кілька унікальних ланцюжків амінокислот з молекул отрути молюсків і перевірили дію цих версій гормону на щурах.

Випробування показали, що олюднена версія інсуліну знижує рівень цукру в крові лабораторних щурів так само ефективно, як і еквівалентна доза звичайної версії цього гормону. Причому він діяв на організм гризунів практично миттєво — тоді як звичайному гормону потрібен якийсь час.

«Швидкодіючий аналог інсуліну, який ми відкрили, може знизити ризик розвитку гіперглікемії та інших важких ускладнень у діабетиків. До того ж, він поліпшить роботу інсулінових помп, які по мірі необхідності виділяють в кров гормон. Ми хотіли б дати діабетикам можливість точніше і швидше керувати рівнем цукру в крові», – Олена Савафі-Хемамі, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button