Наука

Створено фільтр з коров’ячого гною для опріснення води

Доцент кафедри машинобудування та промислової інженерії Північно-Східного університету, США, і Чжен створив інструмент з коров’ячого гною для опріснення води. Як зазначає вчений, йому завжди подобалося шукати натуральні матеріали, які можуть стати в пригоді в господарстві. Спочатку він не був упевнений, що з гною можна створити щось корисне, але потім…

Багато людей на Землі живуть в умовах нестачі питної води. Зазвичай ці спільноти дуже бідні й не можуть дозволити собі дорогі системи фільтрації.

Як зазначає сам Чжен, він вже давно мізкував над глобальною проблемою: нестачею питної води. За даними ЮНІСЕФ, близько 1,42 мільярда людей живуть в районах з високою або надзвичайно високою нестачею води.

Багато інженерів працюють над фільтрами опріснення морської води. Такі системи зазвичай використовують тонку плівку, яка витягує сіль з морської води. Однак такі фільтри дуже дорогі, а самі системи споживають величезну кількість електроенергії.

Чжен припустив, що цю проблему можна вирішити, якщо використовувати сонячне світло для опріснення води. Але ідея полягає не в використанні сонячних панелей на опріснювальних установках, а в прямому підході. Чжен хотів розробити фільтр, який помістився б на контейнер з морською водою на відкритому повітрі та активувався сонячним світлом.

Під час різних експериментів Чжен і його команда вирішили нагріти відро з гноєм до 1700°C, щоб знищити всі бактерії в ньому. Як тільки вони це зробили, дослідники виявили, що вони виробляли порошкоподібну форму вуглецю. Вони використовували цей чорний порошок для створення піни, яку перетворили в добре всмоктуючий матеріал,що плаває на поверхні води. При попаданні на сонячне світло вода під чорним матеріалом перетворювалася в пар і проходила через фільтр.

Протестувавши матеріал з солоною водою (пар від солоної води проходив через фільтр на основі гною і конденсувався в воду на іншій стороні фільтра), Чжен виявив, що вода була прісною! Причому концентрація натрію в ній була значно нижче стандартів, встановлених Агентством з охорони навколишнього середовища США для питної води!

“Матеріали, які ми використовуємо, повністю натуральні, стійкі”, – говорить Чжен. “Вони добре працюють, вони дешеві, і їх легко отримати й виготовити“. Це означає, що технологія може дати багатьом громадам можливість створювати власні системи опріснення.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments