Земля

Озонова діра над Антарктидою перевершила по площі Північну Америку

Озонова діра над Антарктидою перевершила по площі Північну Америку, наблизившись до рекордного значення 2006 року.

a8199247e2cff54ec0bff87d84062ec6

Введення нового законодавства і обмежень з виробництва речовин, що руйнують озон допомогло знизити кількість шкідливих речовин в атмосфері, і озоновий шар починає потроху заліковувати свої рани. Тим не менш навесні і влітку такі хімікати все ще концентруються над полюсами планети, створюючи свого роду сезонні озонові діри, принаймні так вважають вчені.

В Антарктиді зараз літо, і така сезонна озонова діра вже досягла площі понад 26 мільйонів квадратних кілометрів. Вчені вважають, що такого розміру діра досягла завдяки незвичайно сильним потокам теплого повітря в напрямку Південного полюса.

Німецьке аерокосмічне агентство DLR випустило відео, в якому можна побачити формування нової озонової діри в цьому році:


На землі озон дуже шкідливий. Він є головним компонентом смогу і виникає в результаті спалювання викопного палива на заводах і в двигунах автомобілів. Тим не менш, в атмосфері озон створює захисний бар’єр, відображаючи шкідливе сонячне випромінювання.

У вересні 2006 року була зафіксована найбільша в історії спостережень озонова діра. Чи буде цей рекорд побито в цьому році — нам ще належить побачити. Дослідження показують, що озонова діра не зникне повністю до 2040-х років.

Натхнення: earth-chronicles.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть