Головна / Земля / Озонова діра над Антарктидою перевершила по площі Північну Америку

Озонова діра над Антарктидою перевершила по площі Північну Америку

Озонова діра над Антарктидою перевершила по площі Північну Америку, наблизившись до рекордного значення 2006 року.

a8199247e2cff54ec0bff87d84062ec6

Введення нового законодавства і обмежень з виробництва речовин, що руйнують озон допомогло знизити кількість шкідливих речовин в атмосфері, і озоновий шар починає потроху заліковувати свої рани. Тим не менш навесні і влітку такі хімікати все ще концентруються над полюсами планети, створюючи свого роду сезонні озонові діри, принаймні так вважають вчені.

В Антарктиді зараз літо, і така сезонна озонова діра вже досягла площі понад 26 мільйонів квадратних кілометрів. Вчені вважають, що такого розміру діра досягла завдяки незвичайно сильним потокам теплого повітря в напрямку Південного полюса.

Німецьке аерокосмічне агентство DLR випустило відео, в якому можна побачити формування нової озонової діри в цьому році:


На землі озон дуже шкідливий. Він є головним компонентом смогу і виникає в результаті спалювання викопного палива на заводах і в двигунах автомобілів. Тим не менш, в атмосфері озон створює захисний бар’єр, відображаючи шкідливе сонячне випромінювання.

У вересні 2006 року була зафіксована найбільша в історії спостережень озонова діра. Чи буде цей рекорд побито в цьому році — нам ще належить побачити. Дослідження показують, що озонова діра не зникне повністю до 2040-х років.

Натхнення: earth-chronicles.ru