Земля

Індійські фермери використовують антибіотик «останнього резерву»

Журналістське розслідування виявило, що індійські фермери щороку використовують сотні тонн колістина – антибіотика «останнього резерву» – для вирощування курей і худоби.

Колістин відноситься до антибіотиків «останнього резерву», яким медики вдаються лише в тих випадках, коли інші засоби не дали результату. Його намагаються використовувати якомога рідше, з тим щоб у бактеріальних популяцій не з’явилася і не поширилася резистентність. Але схоже, що для індійських птахівників препарат відноситься до числу основних засобів підтримки здоров’я курей.

Активісти Бюро розслідувальної журналістики (Bureau of Investigative Journalism) виявили, що щорічно сотні тонн колістина відправляються з великої Британії в Індію. Тут антибіотик широко використовується для добавки в корм для сільськогосподарських тварин, найчастіше птахів. Звідси продукти відвантажуються в інші країни. Все це створює умови для виникнення штамів, стійких до дії препарату, і ставить під загрозу здоров’я людей по всьому світу.

«Колістин – це остання лінія оборони, – коментує професор Кардіффського університету Тімоті Уолш (Timothy Walsh). – Це єдиний препарат, який залишається використовувати для лікування критичних хворих з інфекціями, стійкими до карбапенемів. Давати його куркам – це повне безумство».

Журналісти відзначають, що в даний час не існує законів, які забороняли б індійським селянам використовувати колістин і інші антибіотики «останнього резерву», а європейським виробникам – їх продавати. У кінцевому підсумку все залежить від споживача кінцевого продукту, і деякі з них починають це усвідомлювати.

Протягом цього року компанія mcdonald’s зобов’язалася виключити використання курятини і м’яса, вирощених з використанням колістина, у своїх ресторанах в Євросоюзі і США, а ще через два роки і в інших країнах світу. Компанія KFC зробила аналогічну заяву про свої ресторани в США та Індії. А вчені та медики все активніше виступають за глобальну і повну заборону масованого використання антибіотиків у тваринництві.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments