Екологія

Пандемія – шанс для прориву в боротьбі з потеплінням?

Австралійські експерти з клімату заявили, що шлях, який країна вибере для відновлення своєї економіки після пандемії, визначить її долю у сфері боротьби з глобальною зміною клімату. Кліматологи закликають уряд визнати, що пандемія і пізніший вихід з неї може стати ключем до зупинки глобального потепління.

На думку фахівців дослідницького центру зі зміни клімату університету Нового Південного Уельсу, коронавірус представляє серйозну загрозу для мільйонів життів прямо зараз, а зміна клімату буде загрожувати ще більшій кількості життів протягом наступних п’яти десятиліть.

Обсяги викидів у всьому світі вже значно знижені, оскільки люди залишаються вдома, а виробництво скорочується. Китай зафіксував зменшення обсягу парникових газів на 25% в першому кварталі 2020 року, а фотографії чистого неба над Лос-Анджелесом, кристально чистих каналів у Венеції і білосніжних Гімалаїв поширилися в інтернеті, демонструючи помітні поліпшення. Видно, яких результатів можна досягти, скоротивши викиди, але і це не привід сидіти склавши руки.

Зараз Австралія повинна визнати, що COVID-19 є найбільш екологічним способом почати вирішення наболілих проблем. Це серйозне гальмо для світової економіки, але після цієї пандемії, коли почнеться економічний бум, треба зробити цей процес максимально “зеленим”, відмовившись від вуглецевої енергії.

Кліматологи звертають увагу, що число жертв глобального потепління, яке, згідно з інформацією ВООЗ, складе близько 250 000 осіб в наступні 10 років, цілком можна порівняти з кількістю тих, хто помре через коронавірус. Різниця в підходах до оцінки цих втрат не дає нам можливості адекватно реагувати на екологічні проблеми. Люди набагато більш пристосовані до реагування на короткострокову перспективу, ніж на довгострокову, і не помічають втрат, розподілених у часі на 10 років.

Пандемія навчила уряди країн світу діяти спільно і показала, наскільки значною може бути результат такої роботи. Коронавірус змусив уряди відмовитися від старих ідеологій і приймати дуже прагматичні заходи. Боротьба з глобальним потеплінням дуже потребує аналогічного підходу.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button