Екологія

Понад 100 міст світу отримують 70% зеленої енергії

Вже 101 місто в світі отримує більше 70% електроенергії з відновлюваних джерел

Более 100 городов мира получают 70% зеленой энергии

У 2017 році вже 101 місто з більш ніж 570 міст у світі, які брали участь у дослідженні, отримували не менше 70% електроенергії з відновлювальних джерел. Тоді як в 2015 році, таких міст було тільки 42. Кількість міст, які забезпечують себе «зеленою» електроенергією на 50% — 124. Цифри надає некомерційна дослідницька організація CDP.

“Дані складаються в повноцінну картину того, що роблять міста по всьому світу для переходу на поновлювані джерела енергії”, — цитує представників організації Guardian.

Серед найбільш показових такі мегаполіси як Окленд, Найробі, Осло і Бразиліа, які успішно відходять від викопних видів палива.

“Міста зараз вже не просто хочуть перейти на відновлювану енергію, що більш важливо, вони можуть це зробити, “— йдеться в заяві CDP.

У 2017 році по всьому світу було вже 43 міст, які повністю забезпечували себе електроенергією за рахунок відновлюваної генерації. Велика частина з них, 30, знаходяться в Латинській Америці, де дуже розвинена гідроенергетика.

За перші півроку 2017, латиноамериканські міста витратили $183 млн на розвиток ВДЕ, що значно менше, ніж Європа ($1,7 млрд) або Африка ($236 млн). Незважаючи на те, що Європа веде з інвестицій, з усіх 101 міст європейські складають лише 20% (що можна пояснити кліматичними умовами і розвиненою промисловістю).

При цьому столиця Ісландії Рейк’явік, отримує всю свою електрику з ВДЕ – гідро – і термальної генерації. Зараз в місті працюють над тим, щоб до 2040 року повністю перейти на електричний транспорт. Також в Європі повністю «зеленим» містом є швейцарський Базель.

Берлінгтон і Вермонт в 2015 році були єдиними містами в США, які заявляли, що отримують всю свою електроенергію з ВДЕ (мікс біомаси, гідро-, вітрової та сонячної генерації). Тепер же у США таких міст 5. І незважаючи на вихід Сполучених Штатів з Паризької кліматичної угоди, 58 американських міст (серед них такі великі, як Сан-Дієго і Атланта) поставили за мету досягти 100% енергоспоживання за рахунок ВДЕ.

У Великобританії ще 14 міст встали на шлях того, щоб повністю перейти на «зелене» енергопостачання до 2050 року (регіональна програма UK100). У програмі зараз бере участь 84 міста, серед них –Ліверпуль, Баркинг і Дагенхам, Брістоль, Бери, Пітерборо, Редкар і Клівленд, повідомляють у CDP.

В цілому в 2017 році 275 міст заявляли, що отримують хоч якусь частину чистої енергії від гідроелектростанцій, 189 – живляться від вітрогенерації, 184 – сонячної енергії, повідомляє theguardian

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments