Екологія

Глобальне потепління вбиває рибу в найбільшому озері Африки

Озеро Танганьїка — найстаріше озеро Африки. Риба, яка в ньому водиться, є критично важливою частиною раціону людей, що живуть по берегах озера. Однак в останні роки кількість риби в озері різко скоротилося.

6f66f7bcec5d150d4c1dc27c394043f1
Згідно новому дослідженню, проведеному вченими з Університету Арізони в США, головна причина тривожної тенденції — глобальне потепління, а не надмірний вилов риби.

Хімічний аналіз відкладень і залишків риб, піднятих з дна озера, показав, що кількість риби знижується слідом за підвищенням температури повітря. За словами вчених, в тропічних озерах потепління води призводить до зниження обсягів перемішування збагаченого киснем верхнього шару і багатого поживними речовинами нижнього. Таким чином, в поверхневий шар надходить менше поживних речовин для водоростей — кормової бази риб.

Згідно з висновками вчених, тривале потепління пов’язане з скороченням обсягів перемішування верхнього і нижнього шарів води в озері, стагнацією зростання водоростей і значним зменшенням середовища проживання ключових мешканців дна озера — молюсків і ракоподібних.

Інші дослідники також стурбовані долею озера. «Ми повільно, але вірно наближаємося до катастрофи», — говорить один з них.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button