Екологія

Офіційно оголошений кінець епохи пластикових відходів

Забруднення пластиком стає все більш серйозною проблемою в усьому світі. З останньої ініціативи ЄС щодо скорочення пластикових відходів ясно, що боротьба з забрудненням пластмасами переходить у фінальну стадію.

За оцінками експертів, до 2021 року люди будуть щорічно використовувати до півтрильйона пластикових пляшок. Наше споживання і виробництво одноразових виробів з пластмас виходить з-під контролю — понад 8 мільйонів тонн пластику щорічно надходять у Світовий океан. Ця зростаюча проблема загрожує екосистемам Землі, руйнуючи природні середовища проживання і завдаючи шкоди дикій природі.

У грудні майже 200 країн підписали резолюцію Організації Об’єднаних Націй про усунення пластикового забруднення в океані.

Не чекаючи прийняття офіційних заходів, деякі підприємства самостійно роблять кроки по скороченню використання пластмас у своїй продукції, переходячи на біорозкладані матеріали або пластик з можливістю вторинної переробки. Наприклад, азіатська продовольча мережа Вагамама заявила, що, починаючи з Дня Землі, 22 квітня, вони більше не будуть пропонувати пластикові соломки. Замість цього вони будуть пропонувати своїм клієнтам біорозкладану паперову альтернативу. Крім того, британська мережа супермаркетів «Ісландія» (не плутати з країною) оголосила, що до кінця 2023 року вона або різко скоротить, або повністю ліквідує пластикову упаковку, яка використовується в продуктах своєї марки.

У недавньому рішенні щодо припинення накопичення пластмасових відходів ЄС зробив все можливе для того, щоб всі упаковки по всій Європі були повторно використані або підлягали вторинній переробці до 2030 року.

Це рішення прийнято по гарячих слідах Китаю, який законодавчо заборонив імпорт іноземних матеріалів, які не підлягають вторинній переробці. Зважаючи на те, що пластмаси можуть накопичуватися, чиновники ЄС шукають способи скоротити забруднення від відходів і пластмас в цілому. В рамках цього руху Брюссель почав стратегію боротьби з пластмасами, яка включає інвестиції в дослідження в області пластмас у розмірі 350 млн євро.

Тепер ЄС оцінює способи оподаткування виробництва одноразових пластмас, що в майбутньому може стати значною статтею поповнення бюджету на ці роботи.

В цьому плані необхідно розуміння з боку споживачів, які повинні усвідомлювати свою міру відповідальності за ситуацію, що складається з пластиковими відходами.

Багато різних зусиль щодо скорочення і ліквідації пластикового сміття все ще знаходяться на ранній стадії. Проте такі ініціативи — і їх здатність надихати подальші дії — мають важливе значення для очищення наших океанів і запобіганню майбутнього, в якому планеті Земля відведена роль полігону відходів.

Кожному необхідно пам’ятати, що пластикова пляшка, на виробництво якої витрачається 5 секунд, і якою ми користуємося 5 хвилин, повністю розкладеться лише через 500 років!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button