Наука

Пандемія зміцнила зв’язок між романтичними партнерами

З одного боку, в період самоізоляції по світу прокотилася хвиля розлучень. З іншого – вчені показали, що звинувачення на адресу пандемії Covid-19 в проблемах в парах несправедливі, оскільки вона, навпаки, зміцнила союзи.

Image by Free-Photos from Pixabay

Робота опублікована в журналі Social Psychological and Personality Science. Попередні дослідження показали, що романтичні пари, як правило, більш критично ставляться один до одного, коли відчувають стрес.

Однак серйозні переживання, такі як наслідки стихійних лих, не завжди негативно впливають на відносини. Ймовірно, це відбувається через те, що подібні події помітніше, ніж загальний стрес, тому вони менше впливають на взаємовідносини романтичних партнерів.

Вчені з Техаського і Південно-Західного університетів використовували дані зі щоденників 191 учасника дослідження, щоб дізнатися, як пандемія коронавірусної інфекції вплинула на взаємини в подружніх і романтичних парах.

Спочатку дослідники провели аналіз самоспостережень учасників в перші тижні пандемії, а потім сім місяців по тому. З’ясувалося, що в цей період люди були менш щасливі у відносинах, ніж зазвичай. Наслідки стресу виявилися менш помітні в тих парах, які звинувачували в ньому саме пандемію, а не один одного.

Крім того, подібна ситуація навіть зміцнила деякі союзи. Отже, для певних пар пандемія зіграла роль феномена, відомого як «загальний ворог».

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button