Наука

Вчені знайшли в чорнилі для татуювань хімікати, які можуть виявитися канцерогенними

Нове дослідження викликало побоювання, що багато чорнил для татуювань містять хімічні речовини, які можуть завдати шкоди здоров’ю людини.

Проаналізувавши майже 100 використовуваних нині татуювальних фарб, дослідники виявили, що багато з них містять хімічні речовини, не зазначені в списку їх інгредієнтів, і розміри наночастинок імовірно шкідливі для нашого організму.

“Ідея цього проекту спочатку виникла, тому що мене цікавило, що відбувається, коли лазерне світло видаляє татуювання зі шкіри”, – пояснив Джон Свірк, головний дослідник нового дослідження з Бінгемтонського університету. — “Але потім я зрозумів, що насправді дуже мало відомо про склад татуювальних фарб, тому ми почали аналізувати популярні бренди».

За даними управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA), в Сполучених Штатах татуювання підпадають під дію косметики. Це означає, що використовувані чорнила не повинні бути схвалені FDA, і ніякі правила не вимагають, щоб виробник навіть перераховував інгредієнти в чорнилі для татуювань.

Коли Сверк і його колеги почали розслідування, вони швидко дізналися, що більшість тату-майстрів не знають точно, що міститься в чорнилі, які вони використовують. Було виявлено, що багато компаній, які виробляють чорнило, також виробляють пігменти для фарб і текстилю. Так чи були пігменти для татуювань тими ж хімічними речовинами, що і комерційні фарби?

З чого складаються чорнило для татуювань?

Використовуючи такі методи, як спектроскопія ядерного магнітного резонансу та раман-спектроскопія, дослідники вирішили зрозуміти, що саме було в цих татуюваннях. На попередньому етапі дослідження було розглянуто близько 100 чорнил для татуювань, і, за словами Свірка, майже з кожним з вивчених чорнил були сюрпризи.

“Кожного разу, коли ми дивилися на одну з фарб, ми знайшли щось, що змусило мене думати», – говорить Сверк. – “Наприклад, 23 з 56 різних чорнила, проаналізованих на сьогодні, припускають наявність азотовмістного барвника».

Азофарбники зазвичай вважаються безпечними і використовуються в ряді комерційних продуктів, від килимів до текстилю. Деякі види азофарбників також використовуються в харчових продуктах. Однак ультрафіолетове випромінювання або бактерії можуть призвести до розпаду цих пігментів на молекули, які, як відомо, є канцерогенними.

Подальший аналіз 16 чорнил показав, що близько половини продуктів містять наночастинки розміром менше 100 нанометрів. Частинки такого розміру з набагато більшою ймовірністю мігрують в інші частини тіла, як показало дослідження 2017 року, яке виявило крихітні наночастинки чорнила для татуювань в лімфатичних вузлах людини.

“Це стосується діапазону розмірів”, – додав Свірк. – “Частинки такого розміру можуть проникати через клітинну мембрану і потенційно завдавати шкоди».

Зрештою, ця робота все ще знаходиться на початковій стадії. Дослідники створили веб-сайт під назвою What’s In My Ink, призначений для каталогізації вмісту багатьох наявних у продажу чорнила для татуювань. Тепер на сайті представлено лише невелика кількість фарб. Після того, як ці останні дані будуть рецензовані та опубліковані в журналі, вони будуть додані на веб-сайт.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button