Екологія

В Україні запустять пілотні проєкти із закачування біометану у газорозподільні мережі

Ближче до осені в Україні почнуть закачувати біометан у газорозподільні мережі.

Пілотні проєкти запустить Регіональна газова компанія, передає interfax.com.ua.

“Почнемо з отримання дозволу на експлуатацію нової технології і підберемо ділянки для приєднання декількох невеликих заводів з виробництва біометану, – повідомив глава департаменту стратегічного розвитку Станіслав Казда. – Тестування роботи мереж з біометаном займе близько року, після чого, маючи на руках дані реальної роботи мереж, ми приступимо до підготовки нормативної бази для приєднання біометанових заводів до газотранспортної системи».

Терміни складно прогнозувати, оскільки все залежить від бюрократичних процедур, уточнив він. «Якщо все піде за планом, то відкриється можливість масового підключення біометанових заводів до ГРС, – пояснив Станіслав Казда. – В результаті це створить стимули для розвитку біогазового бізнесу”.

Для роботи з біометаном необхідно, перш за все, почати зі змін нормативної бази, впевнений він. “На даному етапі вже підготовлений законопроєкт про сертифікацію виробництва біометану, – підкреслив він. – Другий етап – робота над конкретними проєктами з виробництва біометану, і тут, до речі, є зацікавленість навіть з боку Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР)”.

На переконання Станіслава Казди, для України біометан – це логічний проміжний етап між використанням природного газу і водню у мережах.

РГК і Біоенергетична асоціація України у травні підписали меморандум про взаєморозуміння і співпрацю для синхронізації процесів редизайну газорозподільної інфраструктури та виробництва біометану.

“Партнерство РГК і БАУ спрямоване на модернізацію газорозподільних систем з урахуванням реалізації проектів виробництва біометану та інших синтетичних газів, – йдеться у прес-релізі РГК. – Перспективи такої співпраці пов’язані як з розвитком чистих і економічно виправданих джерел енергії, так і з напрацюванням технологій у рамках European Green Deal, необхідних для інтеграції з європейськими ринками”.

Згідно з повідомленням, підготовка газової інфраструктури до роботи з синтетичними газами підвищить інвестпривабливість проєктів з виробництва практично безвуглецевого біометану. З цим напрямком пов’язана кредитна програма ЄБРР “Зонування виробництва біометану та оцінка можливості та умов підключення виробників біометану до систем передачі та розподілу газу в Україні”.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button