Людина

Паразити, що контролюють наш розум

Нещодавно група вчених виступила із заявою, що до 40 відсотків людей заражені паразитами головного мозку, здатними впливати на поведінку людини.

Професор епідеміології лондонського Імперського коледжу Джон Вебстер пояснює це тим, що в головному мозку паразити ізольованы і захищені від атак з боку імунної системи. За його словами, це також дає їм можливість впливати на поведінку людини.

Токсоплазма, що найчастіше зустрічається у домашніх кішок, – одноклітинний паразит здатний за рік інфікувати 350 тисяч британців. Професор еволюційної біології празького Карлова університету Ярослав Флегр пов’язує вплив токсоплазми зі схильністю до неакуратного водіння і суїциду.

Проведене вченими Імперського коледжу дослідження укладає, що інфікованих токсоплазмами мишей не відштовхує, а, навпаки, приваблює запах котячої сечі.

Представлена у вигляді мікроскопічних кіст токсоплазма була виявлена у двох областях мозку, вони відповідають за страх і задоволення. Відразлива реакція на запах котячої сечі була знижена, а механізм підвищення концентрації гормону дофаміну, що зазвичай виробляється у гризунів у відповідь на запах сечі самок, запускався у відповідь на котячий запах. Недавні дослідження також показали, що ДНК токсоплазми включають в себе два гена, що підвищують вироблення дофаміну. Подібність будови людського мозку і мозку гризунів свідчить про те, що більшість автомобільних аварій серед заражених токсоплазмою сталися зниження почуття страху.

Вчені вважають, що 40% населення Великобританії можуть бути заражені токсоплазмою. Однак незважаючи на те, що їх дослідження відносяться безпосередньо до населення Великобританії, паразит настільки поширений по всьому світу, ці 40 відсотків можуть ставитися до населення всієї земної кулі.

Інше дослідження, очолене доктором Бараган і проведеному у співпраці з дослідниками Упсальского університету, було опубліковано в науковому журналі PloS Pathogens. В недавньому інтерв’ю доктора Барагана було заявлено, що проблема зараження токсоплазмою не нова для людства:

Ми вважаємо це знання важливим для подальшого розуміння деяких важливих питань з охорони здоров’я, на які сучасна наука не може дати відповідей … У той же час важливо підкреслити, що люди жили з токсоплазмою протягом тисячоліть, тому це не є приводом для занепокоєння сучасних носіїв паразита.

Ми не розглядали поведінкові зміни інфікованих людей, оскільки вони були згадані в попередніх дослідженнях. Замість цього ми виявили механізми проникнення паразита в мозок і маніпулювання носієм.

Основною метою досліджень є розуміння механізмів нейротрансмітерів мозку, а його результати швидше за все будуть використані при розробці психіатричних препаратів.

Хоча мати уявлення і розуміння про механізми і функції людського організму корисно, важливо стежити за ходом подібних досліджень, щоб виключити можливість їх використання з намірами контролювати населення.

Відносно самого паразита, в більшості випадків він безпечний, хіба що може зробити вас трохи божевільним, хоча всі ми в якійсь мірі трохи божевільні, так що це не має особливого значення. Хоча і цікаво…

Натхнення: http://imxo.in.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button