Людина

Неврологи пояснили, чому людина не вірить у власну смерть

Людський мозок налаштований на ігнорування думок про власну смерть. Причини подібного феномена пояснили ізраїльські неврологи.

У той час як людський розум може розпізнати поняття смерті стосовно інших людей, він захищає себе від думки про те, що смерть може наздогнати і його власника. До такого висновку прийшли вчені з ізраїльського університету Бар-Ілан. Їх дослідження визначило, що мозок захищає людей від екзистенціальної думки, розглядаючи відхід з життя як ефект, який його не торкнеться.

Вчені спостерігали за мозковою активністю учасників дослідження, демонструючи їм фотографії незнайомих осіб. Половина з них супроводжувалася словами, що стосуються смерті. Остаточне зображення, показане піддослідним, було їх власним. Було встановлено, що системи прогнозування мозку виявилися відключеною і не змогла належним чином сприйняти власну тлінність.

Цей психологічний механізм починає діяти в молодому віці, коли діти розуміють, що люди в кінцевому підсумку вмирають. У цей момент їх уми навчаються уникати подібних думок, щоб дозволити існувати в більш позитивному ключі, вільному від хворобливого мислення. Як саме працює ця захисна система на рівні нейронів, на даний момент не відомо, але неврологи продовжать вивчати її.

Кнопка «Наверх»
Закрыть