Земля

Парні землетруси: незвичайна геологічна аномалія

Ймовірність виникнення повторного землетрусу в одному і тому ж місці становить всього 5%, але саме це і сталося в США напередодні Дня Незалежності.

Поки 4 липня 2019 року в США відзначали День Незалежності, в пустелі Мохаве в Південній Каліфорнії, приблизно за 200 кілометрів від Лос-Анджелеса, стався землетрус магнітудою 6,4, слідом за яким послідувало ще кілька трохи слабших підземних поштовхів. Імовірність того, що після одного сильного землетрусу вдарить ще один, причому більш потужний, за статистикою становить всього 5%.

І це був якраз той самий випадок, тому що наступного дня, п’ятого липня, в тому ж місці стався новий землетрус — магнітудою вже 7,1. Американські вчені проаналізували наслідки події і з’ясували, що потужний подвійний землетрус призвів до появи в Південній Каліфорнії складної мережі розломів, які ще більше погіршують і так непросту сейсмічну ситуацію в регіоні.

Мережа розломів, де виникли підземні поштовхи, розташовується на Північно-Американській плиті, яка стикається з Тихоокеанською плитою. Тут знаходиться безліч розривів, багато з яких залягають на великій глибині і не досліджені вченими. Розломи перетинають один одного під різними кутами, а подвійний землетрус викликав зміщення гірських порід уздовж відразу двох перпендикулярних розломів.

Це саме по собі є вкрай незвичайним явищем, але головне, що настільки складна мережа геологічних розломів сильно ускладнює вченим прогнози майбутньої сейсмічної активності не тільки в Південній Каліфорнії, але і на більшій території. Крім того, нові землетруси починають відбуватися не вздовж розлому Сан-Андреас, як раніше, а вже в Східнокаліфорнійській зоні зсуву.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button