Технології

Пентагон планує озброїти винищувачі мікрохвильовими «пушками» (фото)

Американській пресі стали відомі деякі деталі про роботу військових США над мікрохвильовою зброєю авіаційного базування. Зараз Пентагон опрацьовує можливість розмістити енергетичну зброю на винищувачах, а раніше відбулися випробувальні пуски ракет з мікрохвильовими боєголовками зі стратегічних бомбардувальників B-52.

©Lockheed Martin

Про те, що Пентагон активно вивчає можливість перспективних видів озброєння, стало відомо виданню The Times. Американські військові давно активно працюють над зброєю спрямованої енергії, яку можна розміщувати на літаках. Існує безліч проєктів авіаційних лазерів – як призначених для протиракетної оборони, так і здатних вражати наземну техніку. Судячи з усього, тепер настала черга мікрохвильових «гармат».

Інформацію журналістам передав неназваний представник Управління перспективних дослідницьких проєктів Міністерства оборони США (DARPA). Однак розповісти будь-які подробиці співрозмовник видання відмовився. Його слова побічно підтвердив експерт з авіаційно-космічної галузі Міжнародного інституту стратегічних досліджень (International Institute for Strategic Studies) в Лондоні Дуглас Баррі (Douglas Barrie). Він сказав, що, за його даними, такі дослідження активно ведуть в декількох країнах: Сполучених Штатах, Великобританії, Китаї та Росії.

Мікрохвильова «гармата» Active Denial System (ADS), використана американськими військовими в тому числі в Афганістані. Розроблено Raytheon, здатна викликати «негайну і високо мотивовану поведінку порятунку» у будь-якої людини на відстані до 700 метрів / © US Marine Corps, Lance Cpl. Andrew M. Huff

У засекречених планах Пентагону міститься інформація про минулі випробування ракет з мікрохвильовими боєголовками. Який принцип їх дії, потужність і сфера застосувань – невідомо. Зазначено лише, що запущені з Boeing B-52 Stratofortress крилаті ракети з такими бойовими частинами вразили електронні цілі на відстані 1100 кілометрів.

Тепер військові розглядають варіанти розмістити подібну зброю на винищувачах. Правда, в цьому випадку мова йде не стільки про ракети, скільки про «гармати». Роботи веде DARPA – головний науково-дослідний підрозділ американської військової машини. Першочерговими цілями подібних установок будуть радари і сенсори на техніці противника.

Експериментальна американська мікрохвильова «дронобійка» THOR (Tactical High Power Microwave Operational Responder) розроблена Науково-дослідною лабораторією ВПС США (Air Force Research Laboratory) / © AFRL Directed Energy Directorate

Міліметрові електромагнітні хвилі (мікрохвилі) привертають увагу військових вже давно. Серед можливих застосувань – як нелетальне ураження живої сили противника, так і виведення з ладу електроніки на бойовій техніці. Серед іншого спрямоване мікрохвильове випромінювання показало себе ефективним проти безпілотних літальних апаратів різних класів. У багатьох випадках такі установки ППО дешевше і зручніше, ніж класичні, де ураження ворожого літака або БПЛА проводиться ракетою або снарядом.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button