Технології

Пентагон розробляє лазерну установку для психологічної війни

Міноборони США працює над програмою JNLWP, головна мета якої — створення лазерної установки з необмеженим потенціалом, що імітує звуки і спалаху світла.

Більшість військових проектів США з участю лазерів передбачає використання їх в якості прицільних систем для зброї або навіть зброї точкового ураження. Але зараз Пентагон експериментує з лазерами для зовсім інших цілей: інженери хочуть змусити сфокусовані промені світла імітувати людську мову. Результатами стала система, яка може бути корисна для ведення психологічної війни — деморалізації, обману і залякування супротивника.

Про цю дивну програмою Міноборони США розповів портал DefenseOne. Згідно статті, дослідження спирається на явище, зване лазерно-індукованим плазмовим ефектом — воно дозволяє за допомогою всього одного фемтолазера створити плазмову сферу. Ця сфера стає середовищем, через яку другий лазер — нанолазер — проходить на особливій частоті. Таким чином, система дозволяє створювати різні світлові та шумові ефекти.

Ось як це виглядає на практиці (обережно, на вигляді присутні гучні мерзенні звуки):

https://youtu.be/XPU6ZL8kvhA

Програма JNLWP (Joint Non Lethal Weapons Program), в рамках якої проводиться дослідження, ставить своєю метою дати оператору можливість на відстані створювати певні комбінації зі світла, тепла та звуку. Приміром, за допомогою простого 5-дюймового об’єктива JNLWP може створювати плазмове середовище на відстані до кілометра. Таким чином літак, що летить у повітрі, може відправляти людям на землі голосові повідомлення або імітувати звук обстрілу (згадайте назуглів з «Володаря Кілець», які своїми криками спонукали супротивника до втечі ще на підльоті). Таким чином, потенціал цієї системи обмежений лише людською уявою.

Радує одне: на сьогоднішній день вчені так і не змогли добитися від системи правдоподібної імітації людської мови. Втім, фахівці JNLWP вважають, що це лише питання часу. Можливо, вже в найближчому майбутньому вони зможуть буквально з повітря створювати вельми переконливий звукоряд — і як знати, можливо ця система знайде своє застосування не тільки у військовій, але і в розважальній індустрії.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button