Наука

Вчені виявили, що зелений мох може бути корисний для здоров’я

Міжнародна група вчених на чолі з Університетом Аделаїди виявила новий складний вуглевод у моху, який можна було б використовувати для здоров’я або інших цілей. Новий полісахарид схожий на корисний для шлунка і здоров’я бета-глюкан, який міститься у вівсі та інших злаках. Полісахарид — це складний вуглевод, який складається з молекул цукру. Група вчених під керівництвом професора Речел Бертон вивчала еволюційну історію бета-глюкану, коли зробила це відкриття. Робота була опублікована в The Plant Cell.

Бета-глюкан, інший полісахарид, — це харчове волокно, відоме також як клітковина, що володіє багатьма перевагами для харчування. Його багато в зернових, таких як овес і ячмінь, але у мохах поки не знаходили, незважаючи на те, що ці рослини мають схожі гени.

Дослідники взяли один з таких генів у моху, щоб подивитися, чи може це призвести до виробництва бета-глюкану.

«Ми виявили новий полісахарид, що складається з цукрів, глюкози і арабинози, а не тільки глюкози, як в бета-глюкані», говорить професор Бертон. «Ми назвали його арабиноглюкан і вважаємо, що зв’язок двох різних цукрів між собою робить його структурно схожим на бета-глюкан. За весь мох ми не скажемо, але у нового полісахариду є великий потенціал».

Професор Бертон каже, що хоча функція арабиноглюкана ще не відома, вона може мати властивості, які можуть бути використані в медицині і промисловості. Целюлоза, наприклад, відомий полісахарид, що використовується у виробництві паперу та бавовни, а ксилана використовуються у якості харчових добавок або для створення ліків.

«Це відкриття наводить на думку: скільки інших полісахаридів містять рослини, про яких ми ще не знаємо?», запитує професор Бертон. «Ми не знаємо, скільки, тому що не завжди маємо можливість їх спостерігати. Потрібні нові інструменти для цього».

 

Кнопка «Наверх»