Технології

Пентагон вкладає 2 мільярди доларів у впровадження військового ШІ

Вже неодноразово писалося, що Пентагон ініціював роботу над створенням центру управління військового ШІ. Однак не так давно надійшла нова інформація. У співдружності з DARPA, військове відомство планує обладнати штучним інтелектом деякі зразки військової техніки.

На реалізацію задуманого експерти з Пентагону планують витратити близько двох мільярдів доларів, уклавши контракт з найбільшим розробником у сфері військових проектів — DARPA. Про це нещодавно заявив директор агентства передових оборонних дослідницьких проектів Стівен Уокер. При цьому фахівці стверджують, що ШІ буде використовуватися в основному для розробки нових військових рішень та подолання технологічних проблем в галузі авіації та озброєння, поліпшенні керованості і так далі, а не для вирішення якихось завдань, що стосуються військових операцій.

Багато противників ідеї використання ШІ у військовій сфері не до кінця впевнені у щирості DARPA і Пентагону, вважаючи, що розробки в сфері військово-аналітичних алгоритмів все-таки ведуться і вони будуть застосовуватись у майбутньому. При цьому сума, яка буде витрачена в рамках проекту, порівнянна, за даними деяких аналітиків, з фінансами, що США витратили на Манхеттенський проект, який був націлений на створення ядерної зброї. При цьому самі військові в офіційній доповіді заявили, що приводів для занепокоєння немає.

«На даний момент не існує автономної зброї, яка могла б знайти, ідентифікувати, відстежити і вибрати ціль без участі оператора. І навіть технології, застосовувані в безпілотних військових системах, що дають можливість наносити удари, не працюють без безпосередньої участі людини.»


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button