Технології

Вчені виявили причину появи супербактерій

Британські вчені в ході тривалих досліджень змогли знайти ключову причину появи супербактерій. Результати наукового дослідження опубліковані на сторінках наукового журналу Американського товариства мікробіології mBio.

Фахівці з Лідського університету (University of Leeds) визначили, що саме дозволяє бактеріям розвинути сильну стійкість до антибіотиків. Варто відзначити, що мікробіологи протягом довгих років намагалися визначити точні механізми, що лежать в основі роботи білків сімейства ABC-F. В ході останнього дослідження експертам все ж вдалося довести, що ABC-F здатні максимально захистити бактеріальні рибосоми від блокування з боку антибіотиків. Дані білки відповідають за формування резистентності до антибіотиків, особливо у таких, як золотистий стафілокок Staphylococcus aureus.

Вчені припускають, що білки сімейства ABC-F просто видаляють антибіотики з клітини, але після ряду експериментів, фахівці наблизилися до ще одного варіанту розгадки. За версією вчених, ABC-F просто «не дозволяють» антибіотикам впливати на білковосинтезуючу систему у бактеріях. Експерти і далі продовжують вивчати дану проблему, щоби пізніше більш точно встановити причину такої стійкості до антибіотиків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button