Наука

Перед смертю люди бачать одні й ті ж сни

Фахівці американського Центру хоспісної та паліативної допомоги в Буфало завершили 10-річне дослідження і зробили досить інтригуюче і загадкове відкриття: виявляється, незадовго до смерті до людей починають приходити одні і ті ж сни.

Люди, що перенесли так звану клінічну смерть, тобто оборотний етап смерті, який є свого роду перехідним періодом між життям і біологічною смертю, часто розповідають про дивні видіння. Як правило, у них перед очима проноситься все життя, після чого вони виявляють себе в темному тунелі, який закінчується яскравим світлом, а деякі навіть зустрічають давно померлих родичів.

Однак дослідження, яким протягом 10 років займалися лікарі з Центру хоспісної та паліативної допомоги в Буфало на чолі з Крістофером Керр, показує, що ще за три тижні до смерті людей починають відвідувати дивні видіння — однакові сни. Спостерігаючи за вмираючими пацієнтами, яких за цей час набралося понад 13 тисяч, фахівці виявили, що 88% людей напередодні смерті бачать неймовірно яскраві сни.

За словами пацієнтів, у 72% випадків у сні вони спілкувалися з померлими родичами і друзями, відчуваючи при цьому теплі почуття. 59% пацієнтів у своїх останніх снах пакували валізи або купували квитки — в загальному, збиралися в останній шлях. Деякі вже їхали в поїзді або летіли в літаку, а іноді також виявляли поруч з собою давно померлих рідних, з якими радо спілкувалися.

29% пацієнтів теж бачили вві сні своїх близьких і друзів, але виключно живих. Нарешті, 28% спостерігали у своїх передсмертних снах різні спогади з життя ті чи інші події, що залишили приємне враження. Винятком стали вмираючі діти: найчастіше їм снилися покійні з тваринами, яких вони знали. Снилися і дорослі, але їх маленькі пацієнти не могли згадати.

Перед смертью люди видят одни и те же сны

Загадкові сновидіння починаються приблизно за 10-11 тижнів до смерті, причому за 3 тижні їх частота стрімко збільшувалася, а сни ставали все яскравіше. На жаль, пояснити цей феномен Крістофер Керр і його команда неспроможні. Мабуть, напередодні смерті в мозку починають відбуватися якісь зміни, які призводять до появи подібних снів. Ясно одне: це заспокоює людей і зменшує страх швидкої смерті.

Перед смертью люди видят одни и те же сны

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button